
Zarząd Podkarpackiego ZPN powołał na to stanowisko trenera kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Bartosza Zołotara, obecnego szkoleniowca Wisłoki Dębica. Wybrano również jego sztab szkoleniowy, w którym łącznie znalazło się 5 osób.
Bartosz Zołotar poprowadzi kadrę wojewódzką w rozgrywanym co dwa lata turnieju UEFA Regions Cup. W tych rozgrywkach rywalizują ze sobą reprezentacje wojewódzki złożone z piłkarzy tzw. Amatorów.
Zołotar, to 46-letni trener ze sporym już doświadczeniem. Jako piłkarz zaczynał w Chemiku Pustków i Podkarpaciu Pustynia. Już jako senior przez wiele lat reprezentował Rzemieślnika Pilzno, ale grał też w Czarnych Jasło, Igloopolu Dębica, Wisłoce Dębica, czy na końcu kariery w Teamie Przecław.
Trenerem jest już od 2013 roku, gdy rozpoczął pracę w klubie LKS Jastrząbka Nowa (wówczas 4 liga Małopolska), potem przeniósł się do Wolani Wola Rzędzińska (3 liga małopolsko-świętokrzyska). W kolejnych latach pracował w Igloopolu Dębica (2016-2020), Izolatorze Boguchwała (2020-2022), a od grudnia 2022 zawiaduje drużyną Wisłoki Dębica.
W sztabie szkoleniowym będą pracować również:
- Kacper Grzesik – II Trener
- Kamil Bochman – Trener bramkarzy
- Przemysław Kuca – Analityk
- Mateusz Kwaśny – Fizjoterapeuta
Jeszcze w listopadzie odbędą się pierwsze konsultacje nowej kadry. Turniej makroregionalny zaplanowano na 5-7 grudnia w Lublinie.
Zwycięzca rozgrywek krajowych będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym strefowym turnieju eliminacyjnym.
Turnieje UEFA Regions Cup rozgrywane są od ponad 25 lat.
W 2024 roku kadrę Podkarpackiego ZPN prowadził Dariusz Liana. Nasza reprezentacja w eliminacjach pokonała reprezentacje Małopolskiego ZPN i Lubelskiego ZPN i wystąpiła w turnieju finałowym, gdzie w ostatecznym rozrachunku nieznacznie uległa ekipie Dolnośląskiego ZPN zdobywając ostatecznie wicemistrzostwo Polski.
W rozgrywkach UEFA Regions Cup, mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy: w dniu rozegrania przez zespół pierwszego meczu rundy eliminacyjnej XIII edycji mają ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40; nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych; nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi oraz zagranicznych lig zawodowych; nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejów UEFA Regions’ Cup); a także są zarejestrowani przez ostatnie dwa lata w klubach należących do ZPN, który reprezentują.