Na Podkarpaciu jest blisko 700 klubów piłkarskich, większość z nich dotowana jest w dużej mierze z samorządów. Dlatego pomoc prezydentów, burmistrzów, wójtów i innych samorządowców jest bezcenna. Kapituła wybrała tych, którzy jej zdaniem zasługują na dodatkowe wyróżnienie. W kategorii Samorządowiec Roku 2022 XIX Gali Piłkarskiej Podkarpackiej Nike nominowani zostali…
XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike 2022 – kategoria Młodzieżowiec/Odkrycie Roku – NOMINOWANI
Wojciech Farbaniec, Burmistrz Rymanowa

Samorządowcem jest już od ćwierć wieku. Najpierw jako wiceburmistrz, a od 2010 roku burmistrz gminy Rymanów. – Od zawsze byłem i jestem miłośnikiem sportu, szczególnie piłki nożnej. W szkole średniej byłem zawodnikiem klubu piłkarskiego Beskid Posada Górna – mówi Wojciech Farbaniec.
Zarządzana przez niego gmina wspiera i dotuje 20 stowarzyszeń różnych dyscyplin sportu w tym 8 klubów piłkarskich. Za jego kadencji powstało 5 boisk sportowych o sztucznej nawierzchni, 6 trawiastych, hala sportowa i 2 sale gimnastyczne, basen oraz mobilne lodowisko. Oczkiem w głowie burmistrza jest stadion sportowy w Rymanowie, będący obecnie w przebudowie, której całkowity koszt wyniesie 10 mln złotych. To m.in. nowoczesne boisko główne i treningowe z murawą hybrydową i oświetleniem. – Myślę, że za dwa lata obiekt w Rymanowie będzie już kompletny i będzie wizytówką miasta i gminy – dodał Farbaniec.
Rafał Kumek, Burmistrz Łańcuta

Burmistrzem został w 2018 roku i od początku zwiększył dotacje na kluby sportowe w mieście, a w szczególności na piłkę nożną. Za jego kadencji ruszyły też duże inwestycje w infrastrukturę sportową. Stadion Stali uzyskał nowe oświetlenie i nawodnienie. Powstały też przy szkołach nowe orliki, a także pełnowymiarowa hala sportowa przy szkole nr 3. Trwają też kolejne inwestycje, a w planach jest m.in. przebudowa trybuny na stadionie.
Mocno wspiera 4-ligową Stal Łańcut, zarówno seniorów, jak i grupy młodzieżowe, które mogą korzystać z miejskich obiektów bezpłatnie.
Mariusz Szewczyk, Burmistrz Dębicy

To samorządowiec, ale też działacz sportowy w przeszłości zawodnik, sędzia piłkarski, Prezes Kolegium Sędziów PZPN. Od początku pełnienia funkcji burmistrza Dębicy realizuje wiele zadań związanych z rozwojem sportu na terenie miasta i powiatu. Organizuje imprezy o charakterze międzynarodowym , ogólnopolskim i miejscowym.
Był organizatorem Turniej Oldbojów z udziałem drużyn pierwszoligowych. Pod jego patronatem rozgrywa swoje mecze halowa liga piłki nożnej już od 15 lat. Wspiera działania lokalnych drużyn piłkarskich: Igloopolu, Wisłoki, DAP-u Debica i wielu innych drużyn. Pozyskał środki z Polskiego Ładu na przebudowę stadionu Wisłoki. Cały czas wspiera rozwój szkółki piłkarskiej SMS Igloopol Debica.
Przypominamy, że XIX Gala Piłkarska Podkarpacka Nike odbędzie się 10 lutego w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawimy wszystkich laureatów w 10 kategoriach i wręczymy nagrody specjalne dla zasłużonych dla piłki nożnej w naszym województwie.
Tegoroczna gala będzie transmitowana na żywo, a oglądać będzie ją można na stronie internetowej www.yxtaynzikt.cfolks.pl oraz na oficjalnym kanale związku na Youtube @podkarpazkizwiazekpn
Zobacz nominowanych w innych kategoriach, które już prezentowaliśmy
Drużyna Roku 2022
- Siarka Tarnobrzeg
- PGE FKS Stal Mielec
- Stal Rzeszów
- Więcej o kategorii: TUTAJ – DRUŻYNA ROKU 2022
Sponsor Roku 2022
- SPEC Food Service
- Superior Industries
- Texom
- Więcej o kategorii: TUTAJ – SPONSOR ROKU 2022
Działacz Roku 2022
- Ernest Kasia, prezes KS Wiązownica
- Eugeniusz Niemiec, prezes Wisłoka Wiśniowa
- Zygmunt Ptak, działacz Sokoła Nisko
- Więcej o kategorii: TUTAJ – DZIAŁACZ ROKU 2022
Trener Roku 2022
- Arkadiusz Baran, JKS Jarosław/Sokół Sieniawa
- Adam Majewski, Stal Mielec
- Daniel Myśliwiec, Stal Rzeszów
- Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER ROKU 2022
Trener Wychowawca Młodzieży
- Krzysztof Hus, Stal Rzeszów/kadra Podkarpackiego ZPN
- Dariusz Liana, Karpaty Krosno/kadra Podkarpackiego ZPN
- Jakub Kozner, Beniaminek Krosno
- Więcej o kategorii: TUTAJ – TRENER WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY
Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2022
- Radosław Bąk, Apklan Resovia
- Wojciech Bieniarz, Siarka Tarnobrzeg
- Jakub Smoleń, Wisłoka Dębica
- Więcej o kategorii: TUTAJ – MŁODZIEŻOWIEC/ODKRYCIE ROKU 2022
Już jutro kategoria – Samorządowiec Roku 2022
W następnych dniach przedstawimy kolejnych nominowanych.