Podkarpacki Związek Piłki Nożnej

Kadra Podkarpackiego ZPN z rocznika 2012 zwycięstwem 3:1 nad Małopolskim ZPN zakończyła zmagania w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ramach rywalizacji o Puchar im. Kazimierza Deyny.

Fot. Łukasz Pado

Nasza drużyna podczas meczu rozgrywanym na stadionie Igloopolu Dębica radziła sobie znakomicie i wygrała zasłużenie.

Taki wynik zapewnił im 2. miejsce w grupie dające awans do najlepszej ósemki w kraju. Nasza drużyna musiała grać w osłabieniu od 30 minuty, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył jeden z naszych graczy.

– Mecz potoczył się tak, że prowadziliśmy 2:0, ale straciliśmy jednego zawodnika. Na tym etapie rozwoju piłkarza, granie z jednym zawodnikiem mniej jest bardzo trudne, na tak dużym boisku. Musieliśmy sobie z tym radzić. Chłopaki wykonali fajną robotę i chwała im za to. Zarówno tym, którzy grali od pierwszej minuty, jak i tym którzy weszli na zmiany – powiedział Marcin Skiba, trener Podkarpackiego ZPN.

Podkarpacki ZPN kończy zmagania w eliminacjach z 10 punktami i pewnym awansem do finałów.

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 3:1 (2:1)

Bramki dla Podkarpackiego ZPN: Czaja x2, Szul.

Podkarpacki ZPN: Dworak – Stępień, Magdoń, Proksa, Pasterski, Wojnowski, Tokarz, Latuszek, Kuźniar, Czaja, Szul oraz Lech, Małek, Janora, Nowak, Kowalski, Watracz.

Sztab: Marcin Skiba (trener), Damian Polak (II trener), Bartosz Złamaniec (asystent tr.), Jakub Lichoń (tr. bramkarzy), Janusz Szczupak (Kier. dr.).

Małopolski ZPN: Frańczak – Pawlik, Bukowiec, Tabor, Piotrowicz, Sznajder, Bąk, Czernik, Pędrak, Zalewski, Korzym oraz Kołodziej, Potoczak, Niewidok, Szewczyk, Wąsiołek, Marcisz. Trener Mateusz Lebiest.

UWAGA!!!!

W dniu 5 czerwca (piątek) Biuro Podkarpackiego ZPN w Rzeszowie, a także biura Podokręgów będą nieczynne.