Podkarpacki Związek Piłki Nożnej

Do rywalizacji stanęło 16 drużyn męskich wyłonionych w finałach wojewódzkich oraz cztery drużyny żeńskie, które o awans rywalizowały w makroregionach.

Piłkarze Lecha Poznań i piłkarki Zorzy Pęgów zostali Mistrzami Polski Szóstek. Turniej finałowy odbył się na stadionie Golęcin w Poznaniu. Podkarpacie reprezentowała Wólczanka Wólka Grodziska.

Drużyna Wólczanki, to głównie byli jej piłkarze, którzy jeszcze niedawno rywalizowali na boiskach klasy B, ale po tym jak drużyna wycofała się z rozgrywek, zawiesili buty na kołku.

Gracze z Wólki Grodziskiej w swojej grupie znaleźli się z Lesovią Trzebieszów z województwa lubleskiego, Orłem Lewniowa z woj. małopolskiego oraz Lechem Poznań. Wólczanka w trzech meczach wywalczyła jeden punkt po remisie z Lewniową oraz uległa drużynom z Trzebieszowa oraz Poznania.

Ta ostatnia drużyna nie miała sobie równych w całym turniej. Piłkarze Lecha Poznań, w którym zagrali, m.in. byli gracze drużyny Lecha: Krzysztof Kotorowski, Marcin Kikut, Sergiej Kriwiec czy Łukasz Trałka w finale pokonali Widzewa Łódź 4:1. Wśród pań zwyciężyła Zorza Pęgów przed LKS-em Wierzbowianką.

Piłkarze z Wólczanki Wólka Grodziska wystąpili w składzie: Radosław Król – Bartek Pawul, Adrian Wilkos, Robert Daź, Sławomir Kojder, Rafał Warenica, Artur Brzyski i Damian Kojder.

Mistrzostwa Polski Szóstek były rozgrywane w tej formie po raz pierwszy. To rozgrywki skierowane do pracowników klubów, współpracowników, trenerów, byłych piłkarek i piłkarzy, stowarzyszeń kibicowskich czy też rodziców dzieci z akademii piłkarskich. W rozgrywkach mogą uczestniczyć tylko kluby piłkarskie, ale w składach wystawionych przez nich drużyn nie mogą występować zawodniczki i zawodnicy uprawnieni do rozgrywek ligowych na sezon 2024/25.

Dodaj komentarz