
Moc sportowych atrakcji czeka w ten weekend na mieszkańców Ropczyc. W sobotę swój ligowy mecz rozegrają miejscowi Błękitni. W niedzielę natomiast wydarzeniem dnia będzie mecz pokazowy, w którym zmierzą się oldboye Błękitnych Ropczyce z drużyną Legii Warszawa Champions League.
W sobotę rywalem Błękitnych, w ramach 31. kolejki gier w podkarpackiej 4. lidze będzie Legion Pilzno. Pierwszy gwizdek zawodów zabrzmi o godzinie 16:00.
Niedziela należeć będzi dla nieco starszych piłkarzy. Byli zawodnicy Błękitnych spotkają się z legendarną ekipą Legii Warszawa Champios League. Zespół ten tworzą byli piłkarze Legii, którzy działając jako stowarzyszenie, biorą udział w towarzyskich spotkaniach oldbojów, zarazem promując markę warszawskiego klubu.
Stowarzyszenie zrzesza graczy występujących w rozgrywkach oldbojów, a także tych, którzy w latach 90. grali w elitarnej Champions League. W składzie, który przed laty stanowił o sile stołecznego klubu, zobaczymy m.in.: Macieja Szczęsnego, Ariela Borysiuka, Łukasza Surmę, Leszka Pisza, Jerzego Podbrożnego, Marcina Jałochę czy Grzegorza Lewandowskiego.
Po drugiej stronie barykady pojawią się m.in.: Dariusz Kosiba, Bogusław Pacanowski, Grzegorz Róg, Robert Sulisz oraz Michał Ogrodnik.
Start niedzielnego meczu o 15:00.
Uwaga! Oba wydarzenia w ramach obchodów Dni Ziemi Ropczyckiej będzie można obejrzeć zupełnie bezpłatnie!
Po zakończeniu spotkania w specjalnie wyznaczonej strefie kibica będzie także okazja do zdobycia pamiątkowego autografu lub wykonania wspólnego zdjęcia.