Podkarpacki Związek Piłki Nożnej

Fot. Grzegorz Kostka

Moc sportowych atrakcji czeka w ten weekend na mieszkańców Ropczyc. W sobotę swój ligowy mecz rozegrają miejscowi Błękitni. W niedzielę natomiast wydarzeniem dnia będzie mecz pokazowy, w którym zmierzą się oldboye Błękitnych Ropczyce z drużyną Legii Warszawa Champions League.

W sobotę rywalem Błękitnych, w ramach 31. kolejki gier w podkarpackiej 4. lidze będzie Legion Pilzno. Pierwszy gwizdek zawodów zabrzmi o godzinie 16:00.

Niedziela należeć będzi dla nieco starszych piłkarzy. Byli zawodnicy Błękitnych spotkają się z legendarną ekipą Legii Warszawa Champios League. Zespół ten tworzą byli piłkarze Legii, którzy działając jako stowarzyszenie, biorą udział w towarzyskich spotkaniach oldbojów, zarazem promując markę warszawskiego klubu.

Stowarzyszenie zrzesza graczy występujących w rozgrywkach oldbojów, a także tych, którzy w latach 90. grali w elitarnej Champions League. W składzie, który przed laty stanowił o sile stołecznego klubu, zobaczymy m.in.: Macieja Szczęsnego, Ariela Borysiuka, Łukasza Surmę, Leszka Pisza, Jerzego Podbrożnego, Marcina Jałochę czy Grzegorza Lewandowskiego.

Po drugiej stronie barykady pojawią się m.in.: Dariusz Kosiba, Bogusław Pacanowski, Grzegorz Róg, Robert Sulisz oraz Michał Ogrodnik.

Start niedzielnego meczu o 15:00.

Uwaga! Oba wydarzenia w ramach obchodów Dni Ziemi Ropczyckiej będzie można obejrzeć zupełnie bezpłatnie!

Po zakończeniu spotkania w specjalnie wyznaczonej strefie kibica będzie także okazja do zdobycia pamiątkowego autografu lub wykonania wspólnego zdjęcia.

UWAGA!!!!

W dniu 5 czerwca (piątek) Biuro Podkarpackiego ZPN w Rzeszowie, a także biura Podokręgów będą nieczynne.