Wielki Piknik Piłkarski z Drużyną Dziewczyn w Rzeszowie – 4 czerwca. Zapraszamy!

180
Grafika: Łukasz Latusek

Wielkie i wyjątkowe wydarzenie czeka nas za dwa tygodnie w Rzeszowie. 4 czerwca na stadionie Resovii odbędzie się Piknik Piłkarski z Drużyną Dziewczyn, podczas którego na uczestników czeka wiele zabawy i atrakcyjne nagrody. Zaczynamy o godzinie 10.00.

Cała impreza będzie organizowana wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Rzeszowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przy udziale klubów piłkarskich z województwa podkarpackiego. „Piknik piłkarski z Drużyną Dziewczyn” odbędzie się 4 czerwca, w godzinach 10-14 na boiskach stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie.

Dla kogo organizowany jest Piknik?

Do udziału w Pikniku zapraszamy przede wszystkim: dziewczynki w wieku 7-14 lat, które dotychczas nie grały w piłkę nożną w klubach czy szkółkach oraz rodziców, nauczycieli i bliskich, którym chcemy przekazać informację o możliwościach zaangażowania ich dzieci w piłkę nożną oraz wskazać, gdzie ich pociechy mogą trenować piłkę nożną pod okiem profesjonalistów.

Piknik jest częścią znacznie większego przedsięwzięcia PZPN – Strategii piłki nożnej kobiet w Polsce na lata 2022-2026, której hasłem przewodnim jest „Czas na nas!”. To także element projektu „Drużyna Dziewczyn”, w którym wraz z PZPN zachęcamy dziewczynki do zapisywania się do klubów i szkółek piłkarskich. Czerwcowy Piknik w Rzeszowie będzie całkowicie nowym pomysłem, jeśli chodzi o tego typu wydarzenia w naszym regionie. Chcemy zaprosić na niego uczennice ze szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego, a w szczególności z Rzeszowa i okolic.

Jaki jest cel Pikników?

Celem całej kampanii jest promocja wśród młodzieży piłki nożnej kobiecej, zwiększenie zaangażowania kobiet i dziewcząt w piłkę nożną, w różnych rolach. Chcemy też zachęcać dziewczynki do uprawiania piłki nożnej już na etapie szkoły podstawowej, zwiększyć dostępność szkółek i klubów piłkarskich, jak również infrastruktury dla dziewcząt i kobiet. Zależy nam na inspirowaniu pań, by spróbowały swoich sił w piłce nożnej. Chcemy do tego wykorzystać pozytywne wzorce do naśladowania, znanych sympatyków piłki nożnej, influencerów oraz zachęcić partnerów i sponsorów do realizacji wspólnych działań na rzecz widoczności kobiet w piłce nożnej.

Piknik ma zadanie pokazać, że piłka to pozytywne emocje, dobra zabawa i każdy może w nią grać. Chcemy też pokazać dziewczynkom, że w piłkę nożną angażują się również ich idolki i idole, oraz że jest to atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.

Podobne Pikniki będą organizowane we wszystkich 16 województwach w Polsce, a każdy z nich mocno wspierany będzie przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Atrakcje, nagrody, wspaniała zabawa

Uczestnicy Pikniku będą mogli bezpłatnie brać udział we wszystkich grach i zabawach, które znajdować się będą na terenie, na którym organizowany będzie piknik, będą mogły wygrać nagrody i gadżety od PZPN, m.in. piłki, plakaty, bidony. W specjalnie stworzonych strefach trenerzy piłki nożnej przedstawiać będą zasady piłki nożnej oraz organizować będą dla uczestników konkursy związane z umiejętnościami i wiedzą na temat piłki nożnej.

Wydarzenie będzie mieć odpowiednią oprawę muzyczną z profesjonalnym DJ-em i prezenterem, będą animatorzy zabaw dla najmłodszych oraz fotobudka i wiele innych.

Wspólnie z Piknikiem na stadionie Resovii odbywać się będzie Turniej Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Grzegorza Laty i Jana Domarskiego dla dziewcząt do lat 13. Jest to element cyklu zawodów organizowanych z okazji 50-lecia zdobycia przez reprezentację Polski medalu mistrzostw świata oraz tytułu Króla Strzelców przez Grzegorza Latę na Mundialu w 1974 roku. Taki turniej, w którym uczestniczyć będą najlepsze młode piłkarki z województwa podkarpackiego, to znakomite uzupełnienie tego wyjątkowego wydarzenia.

Grafika: Łukasz Latusek