UEFA Regions Cup: Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN [TRANSMISJA NA ŻYWO]

91
Grafika: Łukasz Latusek

Przed reprezentacją Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w UEFA Regions Cup pierwsze starcie. Podopieczni trenera Dariusza Liany spotkają się z kadrą Lubelskiego ZPN. Mecz odbędzie się w środę (22 maja) o godzinie 17.00 w Wiązownicy, skąd na naszym kanale na YouTube oraz stronie internetowej przeprowadzimy transmisję na żywo.

To pierwszy w tej edycji mecz reprezentacji Podkarpackiego ZPN. Nasi piłkarze w pierwszej kolejce pauzowali, gdyż drużyny do tych rozgrywek nie zgłosił Świętokrzyski ZPN, który rywalizować miał w tej samej grupie eliminacyjnej. Przetarcie za sobą mają za to nasi rywale. Lubelski ZPN w pierwszym meczu mierzył się u siebie z Małopolskim ZPN. Górą byli goście, którzy wygrali 1:0.

W ostatniej kolejce Małopolski ZPN zagra z Podkarpackim ZPN-em.

LISTA POWOŁANYCH DO KADRY PODKARPACKIEGO ZPN

Terminarz grupy, w której zagra Podkarpacki ZPN:
8 maja 2024: Lubelski ZPN – Małopolski ZPN 0:1
22 maja 2024: Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN
5 czerwca 2024: Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN

Finał krajowy, na który pojedzie zwycięzca grupy, odbędzie się 27-30 czerwca z udziałem czterech najlepszych reprezentacji.

W drugiej połowie roku zwycięzca krajowych rozgrywek zagra w międzynarodowym turnieju strefowym, który będzie kwalifikacją do turnieju finałowego UEFA Regions’ Cup. Ten ostatni zaplanowano na 2025 rok.

W rozgrywkach krajowych UEFA Regions Cup mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy:

a) w dniu rozegrania przez zespół pierwszego meczu rundy eliminacyjnej XIII edycji mają ukończone 18 lat, a nie ukończyli lat 40;
b) nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce;
c) nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi oraz zagranicznych lig zawodowych;
d) nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejów UEFA Regions’ Cup);
e) są zarejestrowani przez ostatnie dwa lata w klubach należących do ZPN, który reprezentują.