Turniej Gry 1 na 1. Zakończyły się zgłoszenia do 2 edycji. Blisko 100 klubów z Podkarpacia w grze

275
Poprzedni finał wojewódzki rozegrano na stadionie KS Wiązawnica Fot. Podkarpacki ZPN

Blisko setka klubów z Podkarpacia bierze udział w tegorocznym Turnieju Gry 1 na 1. Zakończyły się już rozgrywki w klubach, wkrótce rozpoczną się pierwsze gry kwalifikacyjne w poszczególnych regionach.

Jak poinformował koordynator projektu na województwo podkarpackie Dariusz Jęczkowski właśnie w takiej liczbie klubów rozegrano eliminacje klubowe i zgłoszono swoich przedstawicieli do Turnieju „dryblerów”.

Kluby, które zgłosiły się do rozgrywek, otrzymały potwierdzenie na podany w formularzu adres e-mail. Jeśli takie potwierdzenie nie dotarło, proszę o kontakt mailowy z koordynatorem Dariuszem Jęczkowskim pod adresem e-mail dariuszjeczkowski@wp.pl lub telefonicznie na numer 509436217.

Po pełnej analizie zgłoszeń zostaną ustalone terminy eliminacji regionalnych, o których będziemy informować na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl oraz mailowo.

Turniej Gry 1×1 to inicjatywa mająca na celu przede wszystkim promocję indywidualnych zdolności zawodników, kształtowanie ich odwagi na boisku oraz zwrócenie uwagi trenerom klubowym pracującym z dziećmi na fundamentalne znaczenie tego elementu sztuki piłkarskiej.

Do 14 maja 2024 r. kluby piłkarskie, chcące wziąć udział w turnieju, miały przeprowadzić eliminacje klubowe, aby do 15 maja zgłosić reprezentantów. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach wiekowych – roczniki: 2013, 2014, 2015, 2016 w sezonie 2023/24.

Do 30 czerwca przeprowadzone zostaną turnieje regionalne, podczas których wyłonionych zostanie po 16 zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej do udziału w finałach wojewódzkich. Te z kolei zaplanowane są na wrzesień 2024 r., natomiast Finał Ogólnopolski dla kategorii 2013 i 2014 w październiku.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, kategoria U-8 i U-9 kończy rywalizację na etapie wojewódzkim.

Jedną ze zwyciężczyń I edycji turnieju była zawodniczka Beniaminka Krosno Zuzanna Żak, która została mistrzynią Polski do lat 12.