Turniej Podokręgów Podkarpackiego ZPN o Puchar G. Lato i J. Domarskiego dla Podokręgu Rzeszów [WYNIKI, ZDJĘCIA]

292
Fot. Tomasz Strzębała

Zawodnicy z Podokręgu Rzeszów zostali Mistrzami Podkarpacia w piłce nożnej chłopców rocznika 2012. Zawody rozgrywanej w Wiązownicy odbyły się w ramach Turnieju Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Grzegorza Lato i Jana Domarskiego.

Turniej miał bardzo zacięty przebieg, a dowodem na to są wyniki końcowe. Aż trzy drużyny zebrały po 8 punktów i o zwycięstwie ekipy z Podokręgu Rzeszów zadecydowała większa liczba zdobytych goli, a większość spotkań kończyła się minimalną różnicą lub remisem.

Losy turnieju ważyły się do ostatniej minuty jego trwania. W ostatnim meczu Podokręg Krosno zagrał z Podokręgiem Stalowa Wola. Wygrany zapewniał sobie triumf w całych zawodach, wynik 0:0 lub 1:1 dawał zwycięstwo ekipie z Podokręgu Rzeszów. Ostatecznie goli w tym meczu nie było.

Wybrano też najlepszego zawodnika, bramkarza oraz przyznano tytuł króla strzelców. Te nagrody rozłożyły się po równo, po wszystkich najlepszych drużynach. Królem strzelców został Olaf Cichecki z Podokręgu Krosno, najlepszym bramkarzem Filip Kowalski z Podokręgu Stalowa Wola, a najlepszym zawodnikiem uznano Piotra Babulę z Podokręgu Rzeszów, który na co dzień trenuje w APPN Mielec.

Gościem honorowym był Jan Domarski o Puchar, którego toczyła się rywalizacja. Legendarny piłkarz wciąż jest w znakomitej dyspozycji fizycznej, a podczas turnieju tryskał humorem.

Nagrody dla najlepszy wręczali prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, wiceprezesi Józef Ozimek i Karol Wołoszyn, a także prezes Podokręgu Stalowa Wola Józef Kornatowski i prezes Podokręgu Rzeszów Kamil Hajduk, a także wicemarszałek województwa podkarpackiego Anna Huk, Wójt Gminy Wiązownica Krzysztof Strent ora trener koordynator Podkarpackiego ZPN Henryk Rożek i członek zarządu Marcin Król.

– To wspaniały turniej z udziałem wspaniałej młodzieży, która pokazała, że lubi grać w piłkę nożną i chce grać w piłkę nożną. To ogromne zaangażowanie i wola walki jest imponująca. Ten turniej to z pewnością dla nich duża promocja, bo wkrótce mogą zacząć trafiać do najlepszych klubów i rozsławiać tę naszą podkarpacką piłkę w Polsce i na świecie. Na pewno, to nie jedyny taki turniej, będziemy organizować ich więcej – powiedział Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN. – Bardzo chciałbym podziękować, wszystkim zawodnikom i trenerom wszystkich pięciu podokręgów z naszego województwa, za udział w turnieju, ale też dziękuję rodzicom i wszystkim obecnym na turnieju za wspaniałe wsparcie i doping. Ten turniej poświęcamy naszym dwóm znakomitym piłkarzom, reprezentantom Polski Grzegorzowi Lato i Janowi Domarskiemu, którzy pięćdziesiąt lat temu dali polskiej piłce nożnej tak wiele. Bo pamiętamy, że bez gola Jana Domarskiego na Wembley nie pojechalibyśmy na mistrzostwa świata, a bez goli Grzegorza Lato nie mielibyśmy Króla Strzelców Mundialu i nie zdobylibyśmy pewnie tego medalu, który do dziś jest jednym z największych sukcesów reprezentacji Polski w historii.

Patronat medialny nad turniejem objęła Gazeta Nowiny i Portal nowiny24.pl.

Wyniki turnieju:

Podokręg Jarosław – Podokręg Stalowa Wola 0:1

P. Krosno – P. Dębica 3:0

P. Jarosław – P. Rzeszów 0:4

P. Dębica – P. Stalowa Wola 2:1

P. Krosno – P. Rzeszów 0:0

P. Jarosław – P. Dębica 2:1

P. Rzeszów – P. Stalowa Wola 0:0

P. Jarosław – P. Krosno 0:2

P. Rzeszów – P. Dębica 3:2

P. Krosno – P. Stalowa Wola 0:0

Klasyfikacja końcowa

1. Podokręg Rzeszów     4             8             7:2

2. Podokręg Krosno       4             8             5:0

3. Podokręg St. Wola     4             8             3:1

4. Podokręg Jarosław    4             3             2:8

5. Podokręg Dębica        4             0             4:10

Następny turniej w ramach Turnieju o Puchar Grzegorza Lato i Jana Domarskiego – 4 czerwca w Rzeszowie. O mistrzostwo Podkarpacia zagrają dziewczynki do lat 13.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FANPAGE NA FACEBOOK.COM