W środę finały Pucharu Polski w podokręgach Dębica/Rzeszów oraz Stalowa Wola [TRANSMISJA NA ŻYWO, GDZIE OGLĄDAĆ?]

240
Fot. Konrad Kwolek

Dwa finały Pucharu Polski na szczeblu podokręgów odbędą się w 1 maja na Podkarpaciu. O awans do półfinału Wojewódzkich rozgrywek zagrają w Dębicy i Tarnobrzegu. Gdzie można oglądać te mecze? Oba będą transmitowane na żywo na kanale Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na platformie YouTube i stronie internetowej.

Rywalizacja w Pucharze Polski, to obok ligi najpopularniejsze rozgrywki. Każdego sezonu występuje w nich kilkaset drużyn z województwa podkarpackiego. Zdobywca Pucharu na szczeblu wojewódzkim oprócz samego trofeum otrzymuje nagrodę finansową oraz prawo gry w rozgrywkach centralnych.

Nagrody przewidziane są również dla finalistów pucharu w podokręgach. Zwycięzca otrzymuje 5000 złotych, a drugi finalista 2500.

Tydzień temu poznaliśmy już zdobywcę Pucharu Polski w podokręgu Jarosław. W finale w Przeworsku KS Wiązownica pokonał miejscowego Orła 2:0.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ MECZU: ORZEŁ PRZEWORSK – KS WIĄZOWNICA

Dwa kolejne finały zaplanowano na 1 maja o godzinie 15.00.

W finale Podokręgów Dębica/Rzeszów zmierzą się: Igloopol Dębica i Sokół Kolbuszowa Dolna, a w finale Podokręgu Stalowa Wola: Siarka Tarnobrzeg i Sokół Kamień. Zwycięzcy tych spotkań spotkają się później w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Igloopol i Sokół Kolbuszowa Dolna kilka dni temu mierzyli się ze sobą w rozgrywkach ligowych. Górą byli dębiczanie, którzy wygrali 1:0. Sokół jest jednak wiosną w znakomitej formie i być może weźmie rewanż za tamto starcie.

W starciu Siarki z Kamieniem, faworytem wydaje się być ta pierwsza drużyna, która jest obecnie w czołówce 3 ligi. Jak jednak pokazują rozgrywki pucharowe, zdarzają się w nich często niespodzianki.

Zapraszamy na transmisję na żywo z obu tych spotkań.

Na kanale Podkarpackiego ZPN na YouTube – TUTAJ

Lub na naszej stronie internetowej: TUTAJ