Makroregionalne zgrupowanie kadr WZPN rozpoczęło się w Woli Chorzelowskiej

299
Fot. Łukasz Pado

Reprezentacje czterech Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej w kat. U-13 chłopców zameldowały się w Woli Chorzelowskiej na Makroregionalnym Zgrupowaniu Kadr Wojewódzkich PZPN organizowanym w ramach rozgrywek o Puchar im. K. Górskiego. Zgrupowanie odbywać się będzie od poniedziałku do piątku.

W tym sezonie zasady gry w Turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego uległy zmianie. Nie będzie finału A i finału B. W jednym turnieju finałowym zagrają wszystkie 16 reprezentacji wojewódzkich. Z kolei kwalifikacje odbywają się w makroregionach, ale w formie turniejów. Każda reprezentacja WZPN zagra po jednym turnieju jesienią i wiosną, a zajęte miejsca decydować będą o rozstawieniu w turnieju finałowym.

Jesienią kadra Podkarpackiego ZPN rywalizowała w turnieju w Wałbrzychu, gdzie spotkała się z kadrami Śląskiego, Małopolskiego i Opolskiego ZPN. Drużyna trenera Krzysztofa Depy zaczęła od wygranej 5:1 ze Śląskiem, potem pokonała Opolski ZPN 6:3, a w ostatnim meczu uległa Małopolskiemu ZPN 3:8. Mimo porażki w ostatnim spotkaniu nasi chłopcy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce z 6 punktami, za nimi uplasował się Śląsk, trzecie było Opole (obie po 4 pkt.), a czwarte Małopolska (3 pkt.).

Tym razem drużynie z Podkarpacia przyjdzie się mierzyć z Dolnośląski ZPN, Lubuski ZPN, i ponownie ze Śląskim ZPN.

Oprócz rywalizacji w Pucharze im. K. Górskiego, piłkarzy czeka sporo treningów i szkoleń taktycznych ze szkoleniowcami ze Szkoły Trenerów i młodzieżowych reprezentacji Polski. Piłkarze przejdą też badania motoryczne, badania FMS i PHV.

Na zgrupowanie powołanych zostało 18 piłkarzy z klubów z Podkarpacia.

LISTA POWOŁANYCH

Harmonogram meczów

Wtorek

11:00 Podkarpacki ZPN – Dolnośląski ZPN

11:00 Śląski ZPN – Lubuski ZPN

Środa

11:00 Podkarpacki ZPN – Lubuski ZPN

11:00 Dolnośląski ZPN – Śląski ZPN

Czwartek

Dzień wolny od meczów

Piątek

10:00 Podkarpacki ZPN – Śląski ZPN

10:00 Dolnośląski ZPN – Lubuski ZPN

Harmonogram zgrupowania: