To był pierwszy taki kurs na Podkarpaciu. 17 trenerów z licencją UEFA Grassroots D

277
Fot. Podkarpacki ZPN

Dzięki inicjatywie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz Podokręgu Piłki Nożnej w Krośnie po raz pierwszy na Podkarpaciu odbył się Kurs Trenerski UEFA Grassroots D. Wydarzenie to stanowiło przełom w historii regionu, otwierając nowe możliwości rozwoju trenerskiego.

W kursie uczestniczyło 17 trenerów nie tylko z Podkarpacia, podkreślając jego znaczenie dla szerszej społeczności piłkarskiej.

Podczas kursu trenerzy zdobywali niezbędną wiedzę i umiejętności do efektywnego prowadzenia drużyn na poziomie rozgrywek B i C klasy. Program kursu obejmował m.in. planowanie treningów, naukę podstawowych umiejętności piłkarskich, zrozumienie zasad gry oraz zapewnienie bezpieczeństwa graczy.

Podczas kursu trenerzy zdobywali niezbędne umiejętności i wiedzę potrzebną do skutecznego prowadzenia drużyn na poziomie rozgrywek B i C klasy. Program kursu obejmuje planowanie i organizację treningów na tym poziomie, naukę podstawowych umiejętności piłkarskich, zrozumienie fundamentalnych zasad gry, zapewnienie bezpieczeństwa graczy oraz umiejętność skutecznego zarządzania drużyną zarówno podczas treningów, jak i meczów.

Licencja UEFA Grassroots D otwiera nowe perspektywy dla trenerów, umożliwiając im rozwijanie się w środowisku amatorskim i kontynuowanie pasji trenerskiej na nowym poziomie.