Eurobus UKS Orlik Przemyśl z brązowym medalem MP w futsalu do lat 17. Świetny występ Pogoni-Sokół Lubaczów i Stali Mielec

47
Fot. Śląski ZPN

Brązowy medal wywalczyli futsaliści Eurobusu UKS Orlik Przemyśl podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w Wilkowicach. Tuż za podium uplasował się inny zespół z województwa podkarpackiego Pogoń-Sokół Lubaczów. Do ćwierćfinału dotarła też Stal Mielec.

Turniej finałowy odbył się 9-11 lutego w Wilkowicach, gdzie spotkało się 16 najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej, w tym aż trzy ekipy z Podkarpacia.

Całe nasze trio bardzo dobrze poradziło sobie w fazie grupowej. Stal Mielec zanotowała dwie wygrane i remis, co dało jej 1. miejsce w grupie A, Orlik zdobył 5 punktów w grupie D, zajmując 2. miejsce za gospodarzami GLKS Wilkowice. Również 2. miejsce, ale w grupie C zajęła Pogoń-Sokół Lubaczów. Ci ostatni trafili do bardzo trudniej grupy, gdzie pokonali m.in. hegemona rozgrywek młodzieżowych w futsalu w Polsce Rekord Bielsko-Biała. Ostatecznie lubaczowianie z 4 punktami wywalczyli awans do ćwierćfinałów.

W walce o awans do półfinału doszło do starcia Stali Mielec z Eurobusem UKS Orlik. W regulaminowym czasie był remis, a w karnych lepsi okazali się przemyślanie. Pewnie, bo 4:1 swój ćwierćfinał wygrała Pogoń-Sokół z Progresem Warszawa. Zwycięski marsz zespołów z Podkarpacia został zatrzymany w półfinale. Przemyślanie ulegli Rekordowi Bielsko-Biała 0:4, zaś lubaczowianie, mimo prowadzenia do przerwy 1:0 ostatecznie przegrali z gospodarzami GLKS Witkowice 1:2. W meczu o 3. miejsce Eurobus UKS Orlik pokonał Pogoń-Sokół Lubaczów 5:2. Mistrzem Polski U17 został Rekord Bielsko-Biała, który pokonał w finale Wilkowice 2:1.

Niesamowity przebieg miał nasz pierwszy mecz w tym turnieju z Komprachciami. Przegrywaliśmy 0:3 po pierwszej połowie i wtedy nasi chłopcy, jak to mawiają w Hiszpanii, dokonują remontady i zwyciężają 5:4 – relacjonuje Henryk Łaskarzewski prezes UKS Orlik Przemyśl. – Potem zremisowaliśmy z Wilkowicami, a na koniec z Słomniki Warriors, w którym to meczu Wiktor Hatalski strzelił gola dającego nam awans sześć sekund przed końcem meczu. W półfinale nasi chłopcy zostawili wiele serca i ambicji, ale Rekord był lepszy. Jest to wielki sukces naszej drużyny, jak i naszego miasta, powiatu, a nawet województwa, gdyż nikt jeszcze dotąd w tej kategorii wiekowej nie zdołał dotrzeć tak daleko i wywalczyć medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17. Zaznaczyć należy , że byliśmy zdecydowanie najmłodszą drużyną na tych mistrzostwach, mając w swoich szeregach większość zawodników o dwa lata młodszych. UKS Orlik Przemyśl nie trenuje futsalu w tym sezonie, ani razu chłopcy nie mieli zajęć na hali, a mimo to potrafili pokazać się z bardzo dobrej strony.

Królem Strzelców turnieju został zawodnik Eurobusu UKS Orlik Adrian Kurek, który zdobył 9 bramek.

Skład drużyny Eurobus UKS Orlik Przemyśl: Ernest Kopeć, Wiktor Hatalski, Adrian Kurek, Daniel Jurkiewicz, Kacper Kazimierz, Olivier Górka, Szymon Konowalik, Adrian Benedyk, Filip Karpiński, Gracjan Młodziński, Łukasz Prajzner, Kornel Rybak, Sergiusz Rożak.

Sztab: Paweł Kazimir, Bartosz Skałacki, Michał Kuszyk, Michał Kazimir.

– Jest to dla nas bardzo duży sukces, którego myślę, że wielu się nie spodziewało, a wręcz liczyło na naszą wielką porażkę, ale ja byłem dobrej myśli i wierzyłem, na co stać chłopaków. Dziękuję im bardzo za włożone zaangażowanie, pozostawione serce i charakter oraz walkę do końcowej syreny, co pokazał szczególnie mecz z Słomnikami Wariors w ostatnim meczu w grupie. To dzięki nim jesteśmy, gdzie jesteśmy. Dziękuję również działaczom, sponsorom, a przede wszystkim mojemu sztabowi: Bartkowi, Michałowi i bratu Michałowi, którzy naprawdę spisali się właśnie na medal i w dużym stopniu przyczynił się do tego sukcesu, aby zawodnicy byli dobrze przygotowani, mieli do wszystkiego dostęp i mogli skupić się tylko na meczach w MMP. Dziękuję również Krystianowi Góreckiemu, który wykonał kawał dobrej roboty technicznej w systemach, która jest niewidoczna gołym okiem. Również dziękuję wam kibice, a w szczególności Pawłowi Rząsie i Witoldowi Oleksów, którzy zawsze są z nami – za wsparcie, mile komentarze, wiadomości itp. to wszystko dla Was słowa uznania również dla Prezesa Henryka Łaskarzewskiego, za pomoc w tym wyjeździe. Liczę, że niektórym ten sukces otworzy oczy i da do zrozumienia, że przy ulicy Dworskiego jest taki Orlik Przemyśl – powiedział Paweł Kazimir, trener drużyny Eurobus UKS Orlik.

Komplet wyników MMP U17 w futsalu na stronie internetowej: www.futsalmmp.pl

no images were found