Kurs UEFA A 2024 rozpoczęty. Szef Szkoły Trenerów PZPN na pierwszych wykładach [ZDJĘCIA]

258
Fot. Łukasz Pado

24 trenerów rozpoczęło kurs UEFA A organizowany przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Na pierwszych wykładach w Hotelu Podkarpackim w Boguchwale frekwencja była stuprocentowa, a poprowadził je szef Szkoły Trenerów PZPN Paweł Grycmann. Równolegle w Zespole Szkół Nr 1 w Rzeszowie odbywały się kursy UEFA A i UEFA B.

Podkarpacki ZPN został po raz kolejny wyróżniony możliwością organizacji kursy UEFA A. W tym roku taki kurs odbywał się będzie w 8 województwach.

Podkarpacie to jedno z moich najbardziej lubianych miejsc, gdzie chętnie przyjeżdżam, czy to na kursy czy na konferencje. Zawsze są tu świetne warunki i organizacja. Cieszę się też, że macie tu tylu chętnych do pracy trenerów – mówi Paweł Grycmann.

W tegorocznym Kursie UEFA A biorą udział nie tylko trenerzy z naszego regionu, są również uczestnicy z Małopolskiego ZPN czy Kujawko-Pomorskiego i Świętokrzyskiego ZPN.

Po takim kursie jest się już profesjonalnym trenerem, który samodzielnie może prowadzić drużyny nawet w 2 lidze. Kurs trwa kilka miesięcy, od lutego do listopada. Kończy się egzaminem, a kursanci muszą napisać dodatkowo pracę końcową. To jest dla nich duże wyzwanie, ale i okazja do pracy ze znakomitymi prelegentami, trenerami edukatorami – mówi Henryk Rożek, trener koordynator Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

W weekend równolegle w Zespole Szkół Numer 1 odbywały się kursy UEFA B i UEFA C, prowadzone przez trenerów Grzegorza Sitka i Dariusza Lianę.