Patronat Podkarpackiego ZPN: II Dziecięcy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Rzeszowa rozstrzygnięty

157
Fot. ROSiR Rzeszów

10 drużyn ze stolicy województwa podkarpackiego wzięło udział w drugiej edycji Dziecięcego Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Mistrzostwo Rzeszowa. Turniej chłopców z rocznika 2015 odbywał się pod Patronatem prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby.

Do rywalizacji przystąpiły niemal wszystkie liczące się w mieście zespoły, które w drodze losowania podzielone zostały na 2 grupy. W grupie A znalazły się zespoły: Heiro Rzeszów, KS Przybyszówka, WRS Rzeszów, Beniaminek Rzeszów, Grunwald Rzeszów; zaś w grupie B zagrały zespoły: PKS Calasanz Rzeszów, AP Stal Rzeszów, DAF Rzeszów, AP Resovia Rzeszów, Ziomki Rzeszów.

W drodze sobotnich eliminacji do niedzielnych rozgrywek finałowych awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej z grupy, a były to: Beniaminek i WRS z gr A, oraz Stal i Ziomki z gr B, a także legitymująca się dorobkiem 6 punktów drużyna Grunwaldu Rzeszów. Przebieg turnieju był niezwykle emocjonujący, a drużyny prezentowały wysoki poziom sportowy.

Od samego początku niedzielnych finałów widać było, że spotkały się drużyny prezentujące bardzo podobny poziom. Siedem z rozegranych dziesięciu meczów zakończyło się jedynie jednobramkowym zwycięstwem. Do samego końca ważyły się losy nie tylko pierwszego i drugiego miejsca, ale i pozostałych lokat. Dość powiedzieć,. że trzy drużyny zdobyły po trzy punkty, mecze bezpośrednie zakończyły się  identycznymi wynikami i decydować musiała dodatkowa „mała tabela”.

Piąte miejsce zdobyła drużyna WRS, która w małej tabeli zgromadziła 3 pkt i bramki 4:5

Czwarte – Grunwald 3 pkt, bramki 5:5

Trzecie – Ziomki 3 pkt, bramki 4:5

Jak widać o miejscu  5 i 3  decydowały 2 bramki.

Na zakończenie dnia finałowego stanęły naprzeciw siebie drużyny, które do tej pory wygrały wszystkie swoje mecze AP Stal Rzeszów i Beniaminek Rzeszów, dodatkowo przed ostatnimi dwoma meczami 5 zawodników (Filip Kyciński – Grunwald, Franciszek Konieczko – WRS,
 Lukian Hrynuk i Adrian Kulpa – obaj Stal oraz Adam Bereś – Beniaminek miało po 10 strzelonych bramek i zanosiła się zacięta rywalizacja o koronę króla strzelców.

Finał finałów wygrała drużyna Beniaminka 3:1. Spotkanie finałowe było niezwykle widowiskowe i pełne emocji. Wszystkich najlepszych snajperów pogodził Franciszek Konieczko, strzelając w swoim ostatnim meczu 11 bramkę. Zawodnicy obu drużyn po meczu pokazali wzajemny szacunek i sportową postawę, gratulując sobie nawzajem.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Beniaminek Rzeszów
  2. AP Stal Rzeszów
  3. Ziomki Rzeszów
  4. Grunwald Rzeszów
  5. WRS Rzeszów

Najlepszy strzelec: Franciszek Konieczko – WRS

Najlepszy bramkarz: Franciszek Głowacki – Grunwald

MVP turnieju: Ignacy Szczygieł – Beniaminek

Finałowe zmagania obserwował Pan Konrad Fijołek – Prezydent Miasta Rzeszowa w towarzystwie Pani Krystyny Stachowskiej Vice-prezydent. Podczas ceremonii zakończenia turnieju i wręczenia pamiątkowych medali, dyplomów oraz pucharów, zaproszeni goście podkreślali wysoki poziom, jaki zaprezentowali młodzi adepci sztuki piłkarskiej. Wraz z licznie zgromadzoną publicznością emocjonowali się dramaturgią pojedynków trzymających w napięciu do samego końca. Chwalili profesjonalizm organizacji turnieju i w mowach końcowych zgodnie zaprosili wszystkich na III edycję ROSiR KINDER CUP 2025.

Organizator turnieju ROSiR Rzeszów kieruje słowa podziękowania do osób i instytucji, bez których wydarzenie to nie miałoby tak bogatej oprawy, a są to:

– Podkarpacki Związek Piłki  Nożnej – za zapewnienie profesjonalnej obsługi sędziowskiej oraz ufundowanie medali dla wszystkich uczestników turnieju.

–  Wydział Sportu i Rekreacji Miasta Rzeszowa  – za ufundowanie pucharów i statuetek dla zwycięzców

–  Hurtownia Sportowa Fulsport S.C. Rzeszów – za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników,

– Borek Drinks sp. z o.o.  – za zapewnienie wody Rzeszowianka dla uczestników turnieju.

– Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego – za zapewnienie zabezpieczenia medycznego.

Dziecięcy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Rzeszowa ROSiR KINDER CUP z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Turniej stał się już tradycją i jest doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej oraz promocji sportu w Rzeszowie.