Grunwald Budziwój i Wisła Kraków w jednej drużynie

41
Fot. Grunwald Budziwój

Przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków sygnowali umowę trójstronną o partnerstwie z członkami zarządu Szkółki Piłkarskiej Grunwald Budziwój w Rzeszowie oraz Klubu Sportowego Grunwald Budziwój Rzeszów, na podstawie której wspomniane podmioty oficjalnie stały się partnerami krakowskiego klubu.

Umowę oficjalnie podpisano w trakcie konferencji Talent Pro w Krakowie. Dzięki nawiązanej współpracy Szkółka Piłkarska Grunwald oraz Klub Grunwald Budziwój Rzeszów, będą mogły nie tylko oficjalnie określać się Partnerami Wisły Kraków, ale również czerpać wymierne korzyści, które pozwolą podnosić jakość i poziom szkolenia dzieci i młodzieży trenującej w Grunwaldzie.

– Wiele sobie obiecujemy po tej współpracy, która jest nie tylko docenieniem wysiłków Zarządu w inicjowaniu działań podnoszących jakość szkolenia w naszej Szkółce, ale stanowi również ogromną szansę dla rozwoju sportowego młodych zawodników oraz kadry trenerskiej. Jest to z pewnością pewien rodzaj nobilitacji, ale również zobowiązanie i zachęta do dalszego rozwoju i budowy mocniejszych struktur. Liczymy także na wzmocnienie naszych argumentów w negocjacjach z władzami Rzeszowa i realne wsparcie inwestycji poprawiających jakość infrastruktury i bazy treningowej naszej Szkółki. Jaką pozycję i znaczenie na piłkarskiej mapie Polski ma Wisła nikomu nie trzeba tłumaczyć. Stąd też wywodzimy nadzieje dla obecnych i przyszłych zawodników trenujących w naszej Szkółce. W tym czasie przeszliśmy długą drogę od małej, osiedlowej i mocno amatorskiej grupki pasjonatów do ponad 330 trenujących, ambitnych dzieciaków, 16 drużyn dziecięco-młodzieżowych oraz ponad 20 trenerów i asystentów wspierających rozwój tej grupy. Mimo krótkiego okresu działania z naszej szkółki wywodzi się już 2 reprezentantów Polski U-17, którzy brali udział w ostatnich MŚ rozgrywanych w Indonezji: Mateusz Skoczylas (AC Milan) oraz Szymon Łyczko (Stal Rzeszów) to najlepsze przykłady, że w Grunwaldzie potrafimy pracować z dziećmi. Mamy nadzieję, że współpraca z tak renomowanym klubem jak Wisła przyniesie korzyści obu stronom i pozwoli zadebiutować w przyszłości naszym wychowankom w Ekstraklasie w barwach Białej Gwiazdy” – powiedział prezes  Szkółki Piłkarskiej „Grunwald Budziwój” w Rzeszowie, Przemysław Biskup.

Zgodnie z zawartą umową, Akademia Piłkarska Wisły Kraków ma również dążyć do wspierania i reagowania na potrzeby partnerów w zakresie podnoszenia jakości szkolenia dzieci oraz młodzieży trenujących w szkółce. Współpraca ta ma także dawać możliwość trenerom oraz działaczom do czerpania z potencjału, wiedzy i doświadczeń krakowskiego klubu.

– Nasza współpraca z Wisłą będzie opierać się nie tylko na szkoleniu młodzieży, ale także trenerów. Szkoleniowcy pracujący u nas będą mogli brać udział w stażach, kursach, konferencjach organizowanych przez krakowską Wisłę. Jestem pewny, że ta współpraca przyniesie wiele dobrego – nasi szkoleniowcy będą mieć okazję oglądać treningi zespołów Białej Gwiazdy oraz podpatrywać metody pracy trenerów Białej Gwiazdy. Liczymy również na progres pod względem organizacyjnym, ale też sportowym. Zgodnie z dokumentem, wspólnie organizować będziemy turnieje, spotkania, a nasi najlepsi zawodnicy dołączać będą do programu Wisła Future. Zależy nam po prostu na pozyskaniu „know-how” Wisły, by nasi chłopcy stawali się jeszcze lepszymi zawodnikami, ale również ludźmi – dodał wiceprezes i koordynator współpracy z Wisłą Kraków, Tomasz Poręba.

Akademia Piłkarska Wisły Kraków wspólnie z Grunwaldem planują już pierwsze przedsięwzięcia, które niedługo zostaną zrealizowane. W trakcie najbliższych tygodni zespoły ze wspomnianych klubów rozegrają mecze sparingowe, następnie przedstawiciele Wisły Kraków wezmą udział w Gali Sportowca organizowanej przez „Grunwald Budziwój Rzeszów”, a najlepsi gracze z Podkarpacia będą mieli okazję zaprezentować się w ramach programu Wisła Future.

Dodatkowo, we współpracy z Wisłą i wykorzystując jej potencjał marketingowy, Grunwald będzie organizował lokalne inicjatywy aktywizujące dzieci i młodzież do uprawiania piłki nożnej.

– Wisła Kraków to jeden z największych klubów w Polsce i marka rozpoznawalna w całej Europie. Chcielibyśmy sportowo i organizacyjnie wyciągnąć z tej współpracy jak najwięcej. Jest to dla nas duże wyróżnienie i szansa, która mamy nadzieję, da duże możliwości głównie trenującym u nas zawodnikom z Budziwoja, Rzeszowa i okolicznych miejscowości – komentuje Prezes Klubu Sportowego Grunwald, Maciej Rusin.

Źródło: KS Grunwald Budziwój.