Ampfutbolowe emocje w niedzielę w Świlczy

68
W turnieju w Świlczy Stal Rzeszów (w środku Marcel Zając) zmierzy się m.in. ze Śląskiem Wrocław. fot. AMP Futbol Polska
W turnieju w Świlczy Stal Rzeszów (w środku Marcel Zając) zmierzy się m.in. ze Śląskiem Wrocław. fot. AMP Futbol Polska

Aktualny mistrz Polski i dwukrotny finalista Ligi Mistrzów, czwarta ekipa poprzedniego sezonu oraz absolutny debiutant z Ukrainy będą rywalami rzeszowskiej Stali w Turnieju Amp Futbolu w podrzeszowskim Centrum WR Sport w Świlczy.

Cztery zespoły staną do rywalizacji w niedzielę, 28 stycznia (początek od godziny 11) w ramach obchodów 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W turnieju wezmą udział: Wisła Kraków – Mistrz Polski i finalista dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów, WKS Śląsk Wrocław – 4, drużyna poprzedniego sezony PZU Amp Futbol Ekstraklasy, Stal Rzeszów, a także – pierwszy raz w oficjalnych rozgrywkach – Pokrova Lwów.

„To nowy i pierwszy klub w Ukrainie, w szeregach którego występują weterani wojenni. Debiut tego zespołu będzie historycznym wydarzeniem dla całej dyscypliny, a także okazją do solidarności i wsparcia Ukrainy” – zapowiadają organizatorzy.

Krakowianie być może właśnie w Świlczy zagrają pod wodzą nowego trenera, gdyż dotychczasowy Krzysztof Moszumański złożył rezygnację. Śląsk dotąd nie awizował występu graczy z Maroka, który byli niewątpliwymi odkryciami ubiegłego sezonu ekstraklasy. Ekipę z Wrocławia prowadzi Krzysztof Węgrzyn, kiedyś świetny bramkarz, wybrany najlepszym trenerem poprzedniego sezonu.

Dla wszystkich drużyn będzie to niewątpliwie przetarcie przed kolejną kampanią Amp Futbol ekstraklasy, startującą już w pierwszy weekend marca.

Turniej odbędzie się w nowoczesnym centrum WR Sport, gdzie w ostatni weekend przebywała na zgrupowaniu ampfutbolowa reprezentacja Polski, przygotowująca się do czerwcowych mistrzostw Europy. Zaś wcześniej wielofunkcyjny, okazały obiekt testowały m.in. ampfutbolistki Polski i Ukrainy podczas wspólnych treningów.

Współorganizatorem zawodów w Świlczy jest Stal Rzeszów Amp Futbol. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Rzeszowa – Konrada Fijołka, a także przez Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Mieczysława Golbę.

„Wydarzeniu będzie towarzyszyć szereg atrakcji, licytacji, a także warsztaty i prelekcje na temat zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia głoszone przez ekspertów i zaproszonych gości” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi turnieju. Turniej będzie transmitowany na kanale Youtube i Facebooku Amp Futbol Polska. Start: w niedzielę, 28 stycznia o godz. 11.