Puchar Tymbarku 2024. Zgłoszenia do końca stycznia

739
Fot. Łączy nas Piłka

Już tylko do końca stycznia 2024 roku można zgłaszać się do XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. Na początku roku mamy zgłoszonych 166 drużyn z województwa podkarpackiego.

Turniej o Puchar Tymbarku ma już blisko ćwierć wieku i wzięło w nim udział miliony młodych piłkarek i piłkarzy z każdego zakątka Polski. Ci najbardziej znani to:  Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek, a także kilkudziesięciu innych, którzy potem debiutowali w reprezentacji Polski.

Historia turnieju pokazuje, że może w nim udział wziąć niemal każdy i każdy może go wygrać, czego doskonałym przykładem jest Szkoła Podstawowa w Krasnem i SMS Stal Rzeszów, której uczennice i uczniowie triumfowali w ubiegłym roku w kategorii do lat 12 podczas wielkiego finału na Stadionie Narodowym w Warszawie,

Ale już sam udział w Pucharze Tymbarku, to znakomita zabawa i świetna przygoda. Jak podaje organizator, w XXIII edycji turnieju wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa w Polsce, a turniej obejmuje swoim zasięgiem blisko 98 % powiatów.

Główne cele Turnieju to:

  • Dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową;
  • Popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport;
  • Propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia;
  • Wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych;
  • Propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Zmagania uczestników Turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy Pucharu Tymbarku regularnie biorą udział w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. 

Nagrodą Główną dla Zwycięzców Pucharu Tymbarku jest udział w zgrupowaniu w Warszawie, podczas którego zawodnicy i trenerzy biorą udział w treningu pod okiem Trenerów Kadr Młodzieżowych, oglądają oficjalny trening Kadry, uczestniczą w meczu reprezentacji oraz mają wyjątkową szansę na ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji.

Kto może zagrać w turnieju?

W turnieju mogą brać udział jedynie drużyny reprezentujące szkoły podstawowe. Rozgrywki odbywają się zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców w trzech kategoriach wiekowych:

– do lat 8 (U8) – zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2017

– do lat 10 (U10) – urodzeni od 1 stycznia 2014 do 31 grudnia 2015

– do lat 12 (U12) – urodzeni od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013

Jak się zgłosić do turnieju?

Drużyny do turnieju zgłasza trener (opiekun drużyny uprawniony przez dyrektora szkoły) za pośrednictwem systemu do zapisów dostępnego na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Zgłoszenia drużyn trwają od 4 września 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.

Harmonogram XXIV edycji Pucharu Tymbarku

Szczegółowe terminy i miejsca turniejów określone zostaną w Harmonogramach rozgrywek opublikowanych w tym miejscu oraz przekazane Trenerom przez  Koordynatorów Wojewódzkich Turnieju na minimum 10 dni kalendarzowych przed wyznaczonym terminem rozgrywek.
4 września 2023 r. – 31 stycznia 2024 r.Rejestracja drużyn do Turnieju
4 września 2023 r. – start rozgrywek danej kategorii w Twoim regionieRejestracja dzieci do Turnieju
1 marca – 30 kwietnia 2024 r.Etapy gminne i powiatowe
1 – 31 maja 2024 r.Finały wojewódzkie
czerwiec 2024 r.Finał Ogólnopolski
pierwszy termin zgrupowania Kadry Narodowej po zakończeniu TurniejuNagroda Główna