Podkarpacki Związek Piłki Nożnej wybierze najlepszych piłkarzy, piłkarki, trenerów, drużyny… Finał XX Gali Piłkarskiej PODKARPACKA NIKE 9 lutego w G2A Arenie

417
Fot. Konrad Kwolek

To będzie największa gala piłkarska w Polsce! 9 lutego 2024 w hali G2A Arena w Jasionce odbędzie XX Gala Piłkarska PODKARPACKA NIKE, podczas której wybrani zostaną najlepsi piłkarze, piłkarki, trenery, drużyny, sponsorzy, działacze i samorządowcy w 2023 roku. W wydarzeniu ma wziąć udział ok półtora tysiąca gości, a nagrody będą wręczone kilkudziesięciu laureatom.

Decyzję o organizacji gali w podanym terminie ostatecznie zatwierdził 18 grudnia Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, podczas posiedzenia, podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę.

– To jubileuszowa XX Gala dlatego chcemy, żeby była wyjątkowa. Już rok temu udało się stworzyć znakomite wydarzenie. Powróciliśmy do organizacji gal po pandemii, zaprosiliśmy blisko pół tysiąca gości, którzy byli zachwyceni. Teraz chcemy zrobić coś jeszcze większego, zaprosić nie tylko najlepszych piłkarzy, grających w ekstraklasie czy 1 lidze, ale też tych z naszych regionalnych lig. Tych, którzy tak naprawdę tworzą ten nasz Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Tych, którzy są blisko nas, na co dzień, którzy tworzą klimat nie tylko dużych kilkudziesięciotysięcznych stadionów, ale tych małych lokalnych boisk piłkarskich. Takich piłkarzy w naszym regionie jest najwięcej. Przecież w każdą sobotę i niedzielę kilkanaście tysięcy piłkarzy w naszym regionie wybiega na te boiska, a doliczając do tego młodzież, to mamy na Podkarpaciu ponad trzydzieści tysięcy czynnych zawodników. To u nas jest najwięcej piłkarzy w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, to u nas jest najwięcej klubów, stadionów. Wszystkich nie możemy zaprosić, ale chciałbym, żeby każdy klub miał na gali swojego przedstawiciela, żeby pojawili się wyróżniający piłkarze, którzy będą reprezentować to środowisko. Największe środowisko sportowe w naszym województwie – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Wzorem ostatnich lat podczas XX Piłkarskiej Gali Podkarpacka Nike wybrani zostaną najlepsi w 2023 roku w 10 kategoriach:

 – Piłkarz Roku 2023

– Piłkarka Roku 2023

– Trener Roku 2023

– Drużyna Roku 2023

– Trener Wychowawca Młodzieży 2023

– Młodzieżowiec/Odkrycie Roku 2023

– Futsalowy Zawodnik Roku 2023

– Działacz Roku 2023

– Samorządowiec Roku 2023

– Sponsor Roku 2023

Oprócz wspomnianych kategorii zostaną przyznane też Nagrody Specjalne, za wybitne zasługi i wkład w rozwój piłki nożnej na Podkarpaciu. O tym, kto będzie nominowany oraz kto wygra daną kategorię, czy otrzyma Nagrodę Specjalną zadecyduje specjalnie powołana do tego Kapituła PODKARPACKIEJ NIKE. Laureatów nagradzać będziemy za zasługi i dokonania w całym 2023 roku.

Nominowani mogą być zawodnicy, trenerzy, działacze, drużyny z klubów z województwa podkarpackiego.

Dodatkowo w tym roku chcemy nagrodzić piłkarzy grających w 4 lidze i klasach O, A i B prowadzonych przez Podkarpacki ZPN.

Zarząd Podkarpackiego ZPN zdecydował się przyznać nagrody XX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike w dodatkowych kategoriach:

– Drużyna Roku 2023 w 4 lidze Podkarpackiej

– Piłkarz Roku 2023 w 4 lidze Podkarpackiej

– Trener Roku 2023 w 4 lidze Podkarpackiej

– Młodzieżowiec Roku 2023 w 4 lidze Podkarpackiej

– Odkrycie Roku 2023 w 4 lidze Podkarpackiej

Po raz pierwszy statuetki Podkarpackiej Nike trafią też do zawodników z niższych lig. Podjęto decyzję, żeby wybrać najlepszych piłkarzy spośród 39 grup klas O, A, B.

Na galę, oprócz laureatów, zostaną zaproszeni ludzie tworzący społeczność piłki nożnej w naszym regionie, media. Nie zabraknie również przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Cezarym Kuleszą na czele oraz kilku szefów wojewódzkich związków. Nie może zabraknąć też naszych lokalnych legend piłkarskich Grzegorza Lato i Jana Domarskiego. Wysyłamy zaproszenia do sponsorów, partnerów i władz samorządowych: Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody, a także do Wójtów Gmin oraz Prezydentów i Burmistrzów Miast, bez których wsparcia większość klubów nie byłaby w stanie funkcjonować.

XX PODKARPACKA NIKE to zarówno okazja do wyróżnienia zawodników, trenerów i ludzi działających w piłce nożnej, ale też okazja do wspólnego spotkania się całego środowiska piłki nożnej w naszym województwie, okazja do rozmów i wymiany doświadczeń.