Klub Seniora ma pięciu nowych członków. Diamentowa odznaka dla Jana Skrzypczyka [ZDJĘCIA]

163

Klub Seniora Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej powiększył się o pięć nowych osób. Obecnie liczy już 42 członków, a na jego czele stoi były wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Wincenty Morycz.

Nowe osoby przywitano podczas kolejnego w tym roku zebrania, które tym razem odbyło się w restauracji Paola w Kraczkowej. Oprócz samych członków klubu na uroczystości zjawił się również prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba oraz trener koordynator Podkarpackiego ZPN Henryk Rożek.

Do grona klubowiczów dołączyli:

– Adam Dubas z Manasterza, w przeszłości związany był m.in. z Iskrą Jawornik Polski.

– Stanisław Gancarz, działacz w podokręgu Stalowa Wola oraz w Sokole Kamień.

– Józef Kornatowski, z piłką nożną związany od 1968 roku, były prezes OKS Mokrzyszów i obecny prezes Podokręgu Stalowa Wola

– Józef Mączka, wiceprezes Sokoła Kamień, pracujący w komisji licencyjnej Podokręgu Stalowa Wola.

– Janusz Miłek, w przeszłości działacz i sponsor Stali Rzeszów, Ceramika Przybyszówka, Mrowlanki Mrowla i Grodu Będziemyśl.

Podczas spotkania odznaczono również osoby szczególnie zasłużone dla regionalnej piłki nożnej.

Diamentową odznakę Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej za szczególne zasługi dla piłki nożnej otrzymał Jan Skrzypczyk. To pochodzący z Chorzowa były znakomity piłkarz m.in. Stali Rzeszów i Karpat Krosno, a później również trener w Karpatach i kilku lokalnych klubach, a prywatnie dziadek obecnej reprezentantki Polski Anny Skrzypczyk.

Honorową odznaką Podkarpackiego ZPN za zasługi dla piłki nożnej został odznaczony Zbigniew Kozłowski, obecny Rzecznik Prawa Związkowego Podkarpackiego ZPN.

– Bardzo się cieszę, że nasze grono stale się powiększa i nadal możemy się spotykać, by porozmawiać o piłce nożnej – powiedział przewodniczący i założyciel Klubu Seniora w Podkarpackim ZPN, Wincenty Morycz.

– Dziękuję za zaproszenie i miło widzieć wszystkich Panów w tak dobrej formie. Dziękuję też za ogromny wkład, jaki każdy z Was wniósł do lokalnej piłki i w przypadku wielu, wciąż wnosi. Wszystkim nam zależy, żeby piłka nożna nadal się rozwijała – dodał Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN.