W Grodzisku o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej grały mamy i córki

69
Fot. MotyleOko

Drużyna Grodziszczanki Grodzisko Dolne wygrała Mikołajkowy Halowy Turniej „Mamusiek” o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby. W tym samym czasie w hali w Grodzisku Dolnym odbywały się zawody młodziczek.

W rywalizacji wzięły udział przedstawicielki pięciu klubów: Orlik Rudnik nad Sanem, Czarni Oleszyce, Resovia, WKS Kurzyna i miejscowa Grodziszczanka, a patronat honorowy nad zawodami objęli prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba i Wójt Gminy Grodzisko Dolne.

Każdy klub wystawił w turnieju, co najmniej dwie drużyny, jedną żaczek i jedną „Mamusiek”. Ciekawostką jest fakt, że w każdej ekipie był duet rodzinny, mama występowała w turnieju „Mamusiek”, a córeczka w zespole żaczek.

– Wszystkie uczestniczki turnieju świetnie się bawiły, był uśmiech, radość z udanych zagrań, bramek, a zmagania odbywały się w przyjaznej atmosferze, a dziewczyny walczyły do upadłego – mówi Józef Miś, organizator turnieju.

Wszystkie uczestniczki na zakończenie turnieju otrzymały pamiątkowe medale, a drużyny Puchary i dyplomy.

W rywalizacji żaczek, zgodnie z regulaminem PZPN, klasyfikacja nie była prowadzona, wszystkie uczestniczki dostały jednakowe nagrody, medale, puchary oraz piłki.

Po raz kolejny niezwykłym zaangażowaniem i wolą walki wykazały się „Mamuśki”, których rywalizacja w piłce nożnej staje się coraz bardziej popularna.

Pierwsze miejsce z 10 punktami zajęła drużyna Grodziszczanki, drugie WKS Kurzyna, a podium uzupełniła ekipa Resovii. Ogromne brawa należą się również pozostałym dwóm ekipom, a szczególnie Czarnym Oleszyce, dla których był to absolutny debiut w tej kategorii.

W turnieju wzięło udział łącznie 90 piłkarek.