Fulsport Futsal Cup. 30 drużyn z klas A i B sprawdzi się w turnieju halowym

866
Fot. Inglot Fotorafia

Ciekawa rywalizacja zapowiada się w grudniowym cyklu turniejów Fulsport Futsal Cup. W hali w Tyczynie w trzech turniejach stanie do rywalizacji 30 zespołów, które na co dzień rywalizują na boiskach klasy A i B.

Do turnieju organizowanego przez firmę Fulsport staną głównie drużyny z podokręgów Rzeszów i Dębica. Turnieje rozgrywane będą w hali Zespołu Szkół w Tyczynie w dniach 2, 9 i 16 grudnia. Pierwsze dwa terminy to półfinały, w których zagra po 15 drużyn, które zostały wylosowane do grupy A, B i C (2 grudnia) oraz D, E i F (9 grudnia).

Najlepsze drużyny z półfinałów spotkają się 16 grudnia w turnieju finałowym, w którym zagra 10 drużyn.

W półfinałach drużyny są podzielone na 6 pięciozespołowych grup, z których awans do turnieju finałowego uzyskają zwycięzcy grup oraz 4 zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym.

Jeden zespół może składać się z maksymalnie 12 zawodników uprawnionych do gry w rozgrywkach Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na poziomie klasy A i B. Na boisku występować będą zespoły 5-osobowe (4+bramkarz), a czas trwania jednego meczu to 18 minut ciągłej gry, bez zmiany stron.

Patronat nad turniejem objął Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Harmonogram turniejów półfinałowych oraz podział na grupy