Kurs UEFA A w Podkarpackim ZPN zakończył się. 24 trenerów już po egzaminach [WIDEO]

254

10 miesięcy trwał tegoroczny kurs trenerski UEFA A organizowany przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, który ukończyło 24 trenerów. To setki godzin na wykładach, stażach, mikrogrupach, warsztatach i przed komputerem.

Podobne kursy organizuje tylko 6 Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej w Polsce. Rozpoczął się w lutym, a 18 i 19 listopada odbyły się egzaminy końcowe.

W trakcie kursu, jego uczestnicy mieli okazję korzystać z wiedzy trenerów z ekstraklasy oraz reprezentacji Polski. Odbywały się warsztaty m.in. w Akademii Rakowa Częstochowa czy w klubie Puszcza Niepołomice. Ukończenie kursu UEFA A pozwala trenerowi prowadzić drużyny piłkarskie do 2 ligi włącznie.

W komisjach egzaminacyjnych znaleźli się: były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas, legenda polskiej piłki nożnej Jan Domarski, trener ekstraklasowej Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz oraz trenerzy edukatorzy: Zbigniew Hariasz, Janusz Białek i Henryk Rożek.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej czyni przygotowania do zorganizowania kolejnego kursu UEFA A, który rozpocznie się na początku 2024 roku. Oprócz kursów UEFA A, na Podkarpaciu organizowane jest też kilkanaście kursów rocznie dla trenerów UEFA B i UEFA C.