Zuzanna Żak z Beniaminka Krosno mistrzynią w ogólnopolskim finale Turnieju Gry 1 na 1

138

Zawodniczka Beniaminka Krosno Zuzanna Żak została pierwszą mistrzynią Turnieju Gry 1 na 1 w kategorii 10-latek. W swojej kategorii zwyciężyła również w klasyfikacji strzelczyń, zdobywając w całym turnieju 25 bramek.

Finał ogólnopolski Turnieju Gry 1 na 1 odbył się 17 listopada w Warszawie. Zawody te były poprzedzone eliminacjami, organizowanymi przez wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, w tym Podkarpacki ZPN. Awansowało do niego po cztery osoby z każdego województwa, po jednej w każdej kategorii.

W finale rywalizowano w kategoriach rocznika 2012 – chłopiec i dziewczynka i rocznika 2013 – chłopiec i dziewczynka.

Województwo podkarpackie reprezentowali jego mistrzowie: Nataniel Pezda z FKS Stal Mielec, Milena Mączka ze SPEC Stal Łańcut, Dawid Łabiak z UKS SMS Przemyśl i Zuzanna Żak z Beniaminek Profbud Krosno.

To właśnie zawodniczka Beniaminka zanotowała znakomity występ. Zuzanna jedynie w pierwszym meczu w fazie grupowej zremisowała z jedną z przeciwniczek. Kolejne jej mecze, to już seria zwycięstw. Fazę grupową wygrała z 7 punktami na koncie. Potem przeszła kolejno ćwierćfinał, półfinał i finał, w którym zwyciężyła 3:1.

Zuzanna, której w Warszawie towarzyszył trener klubowy Jakub Kozner zdobyła łącznie 25 bramek, co dało jej również 1. Miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelczyń.

A jak poszło innym naszym zawodnikom?

Na 9. miejscu w kategorii chłopców rocznika 2012 został sklasyfikowany Nataniel Pezda z PGE FKS Stal Mielec. Nataniel wygrał jedno spotkanie w fazie grupowej, co okazało się niewystarczającym wynikiem, żeby awansować do ćwierćfinału. W rywalizacji o miejsca 9-12. zawodnik Stali Mielec był jednak zdecydowanie górą, zdobywając kolejnych 7 punków. W turnieju Pezda zdobył 19 bramek, co dało mu w tej klasyfikacji 4. miejsce.

13. miejsce w kat. dziewczynek z rocznika 2012 zajęła zawodniczka Stali Łańcut Milena Mączka. W fazie grupowej zdobyła jeden punkt i pozostała jej tylko walka o miejsca 13-16. Tu spisała się już znakomicie, wygrywając trzy kolejne mecze. Milena w całym turnieju zdobyła 27 bramek, zajmując wespół ze zwyciężczynią tej kategorii 1. Miejsce w klasyfikacji strzelczyń.

Dawid Łabiak w kategorii chłopców rocznika 2013 zajął 11. miejsce. W fazie grypowej wygrał jeden mecz, co dało my trzecie miejsce w grupie B. Potem rywalizował o miejsca 9-12, gdzie również zanotował jedno zwycięstwo. Turniej kończył z 17 bramkami, co dało mu 10. Miejsce w klasyfikacji strzelców.

W turnieju wzięło udział łącznie 64 zawodników z 16 województw. Była to pierwsza edycja Turnieju Gry 1 na 1, do której zgłosiło się łącznie ponad 30 tysięcy dzieci z całej Polski.