Puchar Polski: Stal Rzeszów, Stal Mielec i resoviaczki poznały rywali

339
Fot. PZPN

W czwartek i piątek odbyły się losowania Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. W rozgrywkach centralnych nasze województwo reprezentuje nadal 4 zespoły. Oto na kogo trafiły zespoły z Podkarpacia.

W rywalizacji kobiet na 25 listopada wyznaczono datę rozegrania 1/16 finału Pucharu Polski. W tych rozgrywkach Podkarpacie ma wciąż dwa zespoły Resovii: seniorki i drużynę U-18, z rozgrywek wycofał się 2-ligowy Sokół Kolbuszowa Dolna.

Seniorki Resovii zmierzą się w 1/16 finału u siebie z TKKF-em Checz Gdynia, czyli drużyną, z którą resoviaczki tydzień temu wygrały u siebie 2:1 w ramach Orlen 1 ligi. Gdynianki w 1/32 finału pokonały 15:0 PTC Pabianice, a Resovia po rzutach karnych ekstraklasowy AZS UJ Kraków (2:2 i 3:2 w karnych).

Juniorki Resovii, które w poprzedniej rundzie pokonały 2-ligowy MOSiR Lubarów 1:0 w kolejnej rundzie zmierzą się z PTC II Pabianice, czyli młodzieżową drużyną 2-ligowca, która w poprzedniej rundzie pokonała Legię Soccer School Warszawa 2:0.

Stal Mielec i Stal Rzeszów z kolei poznały rywali w 1/8 finału Pucharu Polski mężczyzn, której mecze wyznaczono wstępnie na 5-7 grudnia.

Mielczanie, którzy w poprzedniej rundzie pokonali po dogrywce Garbarnię Kraków 4:2, spotkają się u siebie z Widzewem Łódź.

Z kolei rywalem Stali Rzeszów w 1/8 finału będzie Wisła Kraków (mecz w Krakowie). Dodajmy, że rzeszowianie w 1/16 finału sensacyjnie wyeliminowali ekstraklasową Puszczę Niepołomice, wygrywając 1:0.

Z rywalizacją na szczeblu centralnym Pucharu Polski w 1/16 finału pożegnały się zespoły Resovii (porażka z Jagiellonią Białystok 1:3) i Stal Stalowa Wola (przegrana z Cariną Gubin 0:1).

A jak układa się w tym sezonie rywalizacja w Regionalnym Pucharze Polski w województwie podkarpackim? Wszystkie zaplanowane na jesień mecze już się odbyły. Dalsza rywalizacja toczyć się będzie wiosną.

W podokręgach Jarosław i Stalowa Wola pozostały do rozegrania już tylko finały. W p. Jarosław zagrają w nim Orzeł Przeworsk i KS Wiązownica, a w p. Stalowa Wola: Sokół Kamień – Siarka Tarnobrzeg.

W podokręgach Dębica/Rzeszów i Krosno drużyny mają do rozegrania półfinały i finały.

Wyniki Regionalnego Pucharu Polski w sezonie 2023/24

Podokręg Jarosław

Podokręg Krosno

Podokręgi Dębica/Rzeszów

Podokręg Stalowa Wola

Wojewódzki Puchar Polski kobiet