Przedstawiciele szkółek przeszli szkolenie z podstaw księgowości i rozliczania dotacji

187

W środę w Rzeszowie odbyło się szkolenie z zakresu zarządzania szkółką piłkarską, w szczególności z podstaw rachunkowości oraz pozyskiwania i rozliczania dotacji publicznych w tym dofinansowania w ramach Programu Certyfikacji.

Szkolenie było skierowane i mogli w nim brać udział właśnie przedstawiciele szkółek uczestniczących w Programie Certyfikacji finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szkolenie przeprowadzili specjalista od księgowości i rozliczania środków publicznych Rafał Nawrocki oraz Weronika Kwaśny, opiekunka w programie certyfikacji dla woj. podkarpackiego.

 Uczestnicy mieli okazję posiąść elementy wiedzy na temat:

1. Podstaw księgowości klubu lub stowarzyszenia sportowego w tym akty prawne dotyczące rachunkowości, podatków i księgowości, formy księgowości, informacje o rozliczeniach, umowach o pracę i innych, a także zasady naliczania i zwolnień.

2. Podstaw rozliczania ,środków publicznych – czyli jak postępować po uzyskanie takiego grantu.

3. Programu certyfikacji, pozyskiwania w jego ramach środków publicznych oraz dofinansowania.

W szkoleniu wzięło udział około 20 osób, głównie ze szkółek posiadających złote, srebrne i brązowe gwiazdki. Byli też wiceprezes Podkarpackiego ZPN Karol Wołoszyn i koordynator ds. Certyfikacji w woj. podkarpackim Marcin Król.

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to projekt skierowany do klubów piłkarskich prowadzących szkolenie dzieci w tym zakresie. Jego ideą jest wyznaczanie i podnoszenie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.