Mieczysław Golba otworzył pierwsze posiedzenie Komisji ds. Zagranicznych PZPN

164
Na zdjęciu: Dominik Baranowski, Sebastian Stawicki, Mieczysław Golba, Michał Listkiewicz, Sławomir Majcher, Jacek Jankowski

Wiceprezes ds. zagranicznych PZPN Mieczysław Golba otworzył pierwsze posiedzenie Komisji ds. Zagranicznych PZPN, które odbyło się w dniu 3 listopada w siedzibie PZPN. Przewodniczącym Komisji został Michał Listkiewicz.

– Życzę wszystkim osobom wchodzącym w skład Komisji wielu osiągnięć w pracy na rzecz rozwoju problematyki międzynarodowej – powiedział M. Golba, który jest również prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Golba dodał, że do kompetencji Komisji w szczególności należy: nawiązywanie i utrzymywanie współpracy z organami Związków piłkarskich innych krajów, współpraca z instytucjami właściwymi do prowadzenia spraw międzynarodowych (UEFA, FIFA, MSiT, MSZ, MS, MEiN, MSWiA, PKOI), współpraca z organizacjami i stowarzyszeniami pozarządowymi oraz komórkami do spraw międzynarodowych Towarzystwa Polonia, Olimpiad Specjalnych i innych organizacji sportowych.

– Przed nami wielkie wydarzenie organizacja finałów Mistrzostw Europy Kobiet U19 na Podkarpaciu w 2025 roku. Już trwają prace i spotkania organizacyjne prowadzone przez PZPN i Podkarpacki ZPN wspólnie z miastami gospodarzy tego wydarzenia w Rzeszowie, Stalowej Woli, Tarnobrzegu i Mielcu. Jestem przekonany, że Komisja w wielu sprawach osiągnie korzystne cele na rzecz rozwoju i współpracy międzynarodowej PZPN – dodał prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

W skład Komisji ds. Zagranicznych weszli: Michał Listkiewicz (przewodniczący) oraz Dominik Baranowski, Jacek Jankowski, Sławomir Majcher i Sebastian Stawicki.

Moze z ramienia PZPN opiekunem jest Mieczysław Golba.