Marcin Skiba trenerem kadry U12 Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

77
Fot. Konrad Kwolek

Wydział Szkolenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o nominowaniu trenera Marcina Skiby do prowadzenia kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2012. Przedstawiono też sztab, z którym będzie on pracował.

Kadra rocznika 2012 to tzw. rocznik naborowy, który w następnym sezonie będzie rywalizował w Turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego.

Budowa zespołu jednak rozpoczyna się już teraz. Przez najbliższe miesiące nowy trener będzie prowadził konsultacje, a także rozgrywał mecze sparingowe.

Marcin Skiba ma 33 lata, pochodzi z Rzeszowa i w tym mieście zaczęła się jego piłkarska przygoda. W wieku 12 lat zaczął trenować w Stali Rzeszów.

Po ukończeniu szkoły średniej studiował w Krakowie, gdzie zaczęła się jego kariera trenerska. Później pracował również w Warszawie, a od kwietnia 2019 roku jest trenerem w Akademii Stali Rzeszów. Od ponad 4 lat w Akademii pracuje z rocznikiem 2012 i nie tylko.

Pracuje też z kadrami Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Jest trenerem analitykiem w kadrze U-14 Krzysztofa Husa i kadrze U-13 Krzysztofa Depy.

Jest uczestnikiem tegorocznego kursu trenera klasy UEFA A.

W sztabie kadry rocznika 2012 będzie miał dwóch asystentów Damiana Polaka oraz Tomasza Patryna.