Puchar im. K. Deyny: Wysoka wygrana Podkarpackiego ZPN na Opolszczyźnie. Tabela na półmetku eliminacji

287

Kadra Podkarpackiego ZPN rocznika 2010 wysoko pokonała na wyjeździe zespół Opolskiego ZPN 5:1. Był to mecz w ramach Turnieju o Puchar im. Kazimiera Deyny.

Bardzo udanym akcentem kończą zatem rozgrywki w tym roku zawodnicy z Podkarpacia, którzy w dwóch wcześniejszych meczach przegrali ze Śląskim ZPN i Małopolskim ZPN.

Choć wynik meczu na Opolszczyźnie jest okazały, to nie był to taki łatwy mecz dla naszych zawodników.

– Bardzo nas cieszy to okazałe zwycięstwo, bo niestety dwa poprzednie mecze nam nie wyszły najlepiej. Na pewno gra drużyny wyglądała znacznie lepiej, była skuteczność, ale nadal widzimy elementy, które wymagają dopracowania, a inne poprawy i będziemy się nad tym skupiali – mówi Krzysztof Hus, trener kadry Podkarpackiego ZPN, który nie ukrywa, że liczył na więcej punktów na półmetku rozgrywek.

– Chcieliśmy osiągać takie wyniki, jak choćby w poprzednim sezonie, gdy grając w Pucharze im. Kazimierza Górskiego, w eliminacjach nie przegraliśmy meczu. Złapaliśmy jednak na początku tych rozgrywek zadyszkę. Liczę jednak, że ten mecz napędzi naszych chłopaków i wiosną weźmiemy rewanż na drużynach, które nas pokonały – dodał trener.

Opolski ZPN – Podkarpacki 1:5 (0:1)

Bramki: Chotomski – Kostek, Żebrakowski, Poczekajło, Cyran, Siekaniec.

Podkarpacki ZPN: Maksymilian Bydler – Szymon Siekaniec, Kevin Blezień, Mateusz Poczekajło (59 Szymon Wal), Mateusz Szarek – Szymon Kazak (41 Marcel Bonat), Alan Mendryk (72 Filip Cyboroń), Damian Albrycht, Ksawery Lizak (76 Oliwier Madej), Hubert Kostek (55 Oliwier Rygiel) – Oskar Żebrakowski (52 Sebastian Cyran).
Trenerzy: Krzysztof Hus, Tomasz Patryn, Dariusz Nowak, Robert Kozubal. Kierownik drużyny: Janusz Szczupak.

W innym meczu Makroregionu:

Małopolski ZPN – Śląski ZPN 5:2

1. Małopolski ZPN – 3 7 11:5

2. Śląski ZPN – 3 6 10:1

3. Podkarpacki ZPN – 3 3 8:8

4. Opolski ZPN – 3 1 6:12

Awans do turnieju finałowego A, który ma być rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wywalczą po dwie najlepsze drużyny z czterech grup.