piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaArtykułyZnamy laureatów wojewódzkiego finału Konkursu Wiedzy o Piłce Nożnej – Poznaj Polskę...

Znamy laureatów wojewódzkiego finału Konkursu Wiedzy o Piłce Nożnej – Poznaj Polskę Na Sportowo

Za nami wojewódzki finał Konkursu Wiedzy o Piłce Nożnej – Poznaj Polskę na Sportowo. Do Warszawy na finał ogólnopolski pojedzie czwórka przedstawicieli z Podkarpacia.

To druga edycja bardzo popularnego Konkursu Wiedzy organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej, w realizację, którego włączyły się TVP oraz Wojewódzkie Związku Piłki Nożnej.

Do gry weszły wszystkie województwa. Na Podkarpaciu do konkursu zgłosiło się blisko dwustu uczniów z kilkudziesięciu szkół i klubów sportowych. W finale wojewódzkim, który rozegrano w Hotelu Rzeszów, wzięło udział ok. sześćdziesięciu uczniów w czterech kategoriach.

W kategorii 2012-2015 triumfowali Zuzanna Pusz oraz Szymon Łój, natomiast w grupie 2009-2012 najlepsi okazali się Zuzanna Powroźnik i Ksawery Sypek. Ta czwórka będzie reprezentować Podkarpacie na ogólnopolskim finale w Warszawie.

Warto dodać, że każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy zestaw gadżetów od PZPN, które wraz z dyplomami wręczał prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba.

– Jestem pod wrażeniem waszej wiedzy o piłce nożnej, reprezentacji Polski i nie tylko. Grajcie w piłkę, rozwijajcie się i wierzę, że w Warszawie powalczycie o pierwsze miejsce – powiedział Golba.

Wszystkim triumfatorom jak też uczestnikom wojewódzkiego finału serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji programu

Podobnie jak przed rokiem konkurs składa się z trzech etapów.

– Pierwszy, dzięki wykorzystaniu dedykowanej aplikacji konkursowej, odbywał się w jednostkach organizacyjnych, takich jak szkoły i kluby sportowe.

– Drugi, to finały wojewódzkie, organizowane przez WZPN-y.

– Trzeci, to finał centralny, który odbędzie się 15 listopada w studiu TVP w Warszawie.

Konkurs przeprowadzany jest z wykorzystaniem prowadzonej przez PZPN Biblioteki Piłkarstwa Polskiego PZPN, który stanowi integralną część Portalu Łączy Nas Piłka. To właśnie w związku z konkursem PZPN przygotował i udostępnia w Bibliotece materiały o charakterze edukacyjnym dotyczące piłki nożnej.

W konkursie biorą udział Uczniowie urodzeni w latach 2009-2015 podzieleni na dwie grupy:

– kategoria I – Uczniowie urodzeni w latach 2013-2015

– kategoria II – Uczniowie urodzeni w latach 2009-2012.

Każdy uczestnik odpowiada na zestaw 11 pytań, tworzących test jednokrotnego wyboru spośród czterech możliwych odpowiedzi. Ma znaczenie też czas odpowiedzi na pytania, bo przy również liczbie poprawnych odpowiedzi, decyduje szybkość jej udzielenia.

Do II etapu zakwalifikowali się uczestnicy z najlepszymi wynikami z I etapu, maksymalnie po 25 dziewczynek i chłopców w każdej z kategorii wiekowej.

W finale wojewódzkim podobnie, jak w I etapie, uczestnicy odpowiadali na 11 pytań. W pierwszej kolejności decydowała liczba poprawnych odpowiedzi, a w drugiej czas ich udzielenia. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się tylko ci, którzy udzielili najwięcej poprawnych odpowiedzi w najlepszym czasie.

Oprócz nominacji do etapu ogólnopolskiego najlepsi w II etapie otrzymali jedno dodatkowe zaproszenie na organizowany przez PZPN mecz Piłkarskiej Reprezentacji Polski.

RELATED ARTICLES

Most Popular