Puchar im. K. Górskiego: Kadra Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wygrał pierwszy turniej [WYNIKI, ZDJĘCIA]

402
FOTO JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT/PZPN

Dwa zwycięstwa i porażka, z takim bilansem wróciła reprezentacja U-13 Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z pierwszego turnieju w ramach Pucharu im. Kazimierza Górskiego w Wałbrzychu. Turniej połączony był z Jesienną Akademią Młodych Orłów.

W tym roku rywalizacja o Puchar im. Kazimierza Górskiego zmieniła formułę. Zamiast tradycyjnych rozgrywek systemem mecz i rewanż, odbywać się będą turnieje w ramach Akademii Młodych Orłów.

Pierwsze tego typu turnieje są już za nami. W październiku odbyły się po dwa takie wydarzenia w Wałbrzychu (grupy III i IV) i dwa w Siedlcach (grupy I i II). Na każdym z takich turniejów zagrały inne województwa w grupach po 4 zespoły. Zawody odbywały się w ramach Jesiennej Akademii Młodych Orłów. Podobne turnieje odbędą się wiosna w ramach Wiosennej AMO.

Kadra Podkarpackiego ZPN w swojej grupie mierzyła się ze Śląskim, Opolskim i Małopolskim ZPN. Nasi piłkarze odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę. Zaczęli efektownie, bo od pokonania 5:1 ekipy ze Śląska, potem pokonali 6:3 zespół z Opolszczyzny, a na koniec ulegli Małopolskiemu ZPN 3:8. Mimo porażki w ostatnim meczu nasz zespół zajął 1. miejsce w turnieju.

Całe wydarzenie, to nie tylko mecze. Zarówno piłkarze, jak i trenerzy oprócz udziału w turnieju, uczestniczyli w całej serii zajęć i warsztatów.

Do każdego z czterech sztabów szkoleniowych dołączono po dwóch trenerów z PZPN, którzy współpracowali ze szkoleniowcami z WZPN-ów. Już pierwszego dnia odbyły się pierwsze treningi z trenerami z PZPN. W kolejnych dniach rano odbywały się mecze, a potem specjalne zajęcia m.in.: warsztaty z treningów motoryczne, praca z psychologiem, dietetykiem, jak również analiza meczów.

– Jestem zbudowany tym, jak to wszystko zostało zorganizowane i całym przebiegiem. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak profesjonalnie przygotowanych zajęciach. Mieliśmy wszystko co potrzebowaliśmy, a do tego doszła ogromna dawka nauki, pracy i ćwiczeń – mówi Krzysztof Depa, trener kadry U-13 Podkarpackiego ZPN, któremu towarzyszyli trenerzy Mateusz Majda i Tomasz Partyn.

Każdego dnia po meczu i treningach trenerzy z PZPN analizowali grę i pracę poszczególnych zawodników. W planie jest, żeby z całej polski wyselekcjonować 40 najlepszych graczy z danego rocznika, którzy mogliby spotkać się podczas Zimowej AMO. Nad projektem AMO w Wałbrzychu czuwał trener koordynator młodzieżowych reprezentacji Polski Bartłomiej Zalewski.

Sam turniej okazał się bardzo udany dla piłkarzy z naszego regionu, którzy rozpoczęli od dwóch zwycięstw. Świetną dyspozycją strzelecką wykazał się gracz Stali Rzeszów Bartosz Witkowski, który w tych dwóch spotkaniach zdobył łącznie 7 goli.

Kolejną nowością w rywalizacji tego rocznika były bramki. W rozgrywkach młodzika gra się bowiem na nieco mniejszym boisku (bramki ustawione na linii 16-tki) oraz z mniejszymi bramkami. W turnieju w ramach Pucharu im. K. Górskiego, tym razem bramki były takie, jak na boisku dla seniorów, stąd bardzo wysokie wyniki meczów.

WYNIKI TURNIEJU:

Podkarpacki ZPN – Śląsk ZPN 5-1 (2-1)

Bramki dla Podkarpackiego ZPN: Witkowski trzy, Zaręba, Włodarski

Opolski ZPN – Małopolski ZPN 8:7

Podkarpacki ZPN – Opolski ZPN 6-3 (2-3)

Bramki dla Podkarpackiego: Witkowski cztery, Zaręba, Wojnar.

Śląski ZPN – Małopolski ZPN 9:4

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 3-8 (3-1)

Bramki dla Podkarp.: Witkowski, Serafin, Stolarski.

Śląski ZPN – Opolski ZPN 5:5

1. Podkarpacki ZPN3614:12
2. Śląski ZPN3415:14
3. Opolski ZPN3416:18
4. Małopolski ZPN3319:20

Drużyna Podkarpackiego ZPN: Gabriel Hoszko (br.) – Hubert Nowak, Bartosz Witkowski, Michał Matuszek, Filip Wojnar, Oliwier Klepacki, Emil Czerwonka-Świątek, Miłosz Zaręba, Jakub Obara, Ksawery Szubert, Kajetan Ciechanowicz, Oskar Stolarski, Brian Serafin, Mikołaj Kłos, Igor Głaz (br.), Mateusz Koziarz, Wiktor Włodarski, Aleksander Paczkowski.

Trenerzy: Krzysztof Depa, Mateusz Majda, Tomasz Patryn. Kierownik dr.: Janusz Szczupak.