El. ME U-21: Polska – Estonia 5:0. Podkarpacie po raz trzeci szczęśliwe dla biało-czerwonych

64
Fot. Konrad Kwolek

Reprezentacja Polski U-21 pokonała w Stalowej Woli Estonię ?5:0 w meczu eliminacji Mistrzostw Europy. Na trybunach stadionu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zasiadł m.in. selekcjoner kadry narodowej Michał Probierz.

Podkarpacie jest w ostatnim czasie wyjątkowo szczęśliwe dla reprezentacji Polski. Nieco ponad tydzień temu w Mielcu nasi futsaliści pokonali 7:2 Belgię, a w ostatni piątek kadra U-18 rozbiła w Rzeszowie Słowację 4:0.

W Stalowej Woli drużyna prowadzona przez trenera Adama Majewskiego, dla którego był to debiut w meczu o punkty, przypieczętowała znakomitą serię. Polacy od początku meczu narzucili swój styl gry, przeważali i już w 7. minucie Michał Rakoczy po podaniu Nikoli Zalewskiego dał prowadzenie naszej drużynie. Na 2:0 podwyższył w 22. minucie Zalewski. Gracz AS Roma zdecydował się na solową akcję, wcisnął się miedzy dwóch graczy rywali, wpadł w pole karne i pewnym strzałem zmusił do kapitulacji Kaura Kivilę.

Prowadzenie 2:0 nie zniechęciło naszej drużyny do ofensywnej gry i w 44. minucie było 3:0. Akcję rozpoczął Mateusz Łęgowski, zagrał do Michała Rakoczego, ten z kolei do Kajetana Szmyta. Strzał zawodnika Warty Poznań odbił estoński bramkarz, ale ze skuteczną dobitką zdążył Filip Szymczak.

Jeszcze przed przerwą mogło być 4:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kajetan Szmyt.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 57. minucie po raz drugi do bramki gości trafił Szymczak, po znakomitym podaniu Michała Rakoczego. Kompletnie rozbici przyjezdni nie byli stanie odpowiedzieć, a Polacy nie odpuszczali.

Znakomite wejście zanotował Tomasz Pieńko. Gracz Zagłębia Lubin wszedł na boisko w 71. minucie i półtorej minuty później miał na swoim koncie gola na 5:0.

W 83. minucie biało-czerwoni ponownie mieli okazje zdobyć gola z rzutu karnego po tym jak w polu karnym faulowany był Pieńko. Przed szansą stanął Szymon Włodarczyk, ale spudłował.

Polska – Estonia 5:0 (3:0)

1:0 Rakoczy 7

2:0 Zalewski 22

3:0 Szymczak 44

4:0 Szymczak 57

5:0 Pieńko 73 

Polska: Tobiasz – Mosór, Bajger, Lipkowski, Szmyt (60 Buksa), Łęgowski, Szymczak (60 Włodarczyk), Zalewski, Rakoczy (71 Pieńko), Marchwiński (46 Biegański), Pyrka (46. Marczuk). Trener Adam Majewski.

Estonia: Kivila – Hussar, Liit (83 Vaher), Soetsugov, Palumets, Kuraksin (63 Veelma), Vassiljev (63 Teevali), Sapovalov (83 Viidas), Mihhailov, Tammik, Luts (63 Ivanov). Trener Sander Post.

Sędziowali: Mohammad Usman oraz Geir Isaksen i Joergen Valstadsve (wszyscy Norwegia). Widzów 3544.

Mecz odbył się dzięki wsparciu Miasta Stalowa Wola.