Piłkarskie święto w Rzeszowie. Turniej o Puchar Domarskiego i Laty oraz mecz Polska – Słowacja

388
Fot. Konrad Kwolek

Choć jesień w pełni i temperatura coraz niższa, to na Stadionie Miejskim w Rzeszowie w piątek nikomu nie powinno być zimno. Emocji dostarczą bowiem młodzi piłkarze kadr podokręgów oraz reprezentacji Polski i Słowacji do lat 18.

Sportowa rywalizacja przy ul. Hetmańskiej 69 rozpocznie się już po godzinie 9.00. Wtedy planowany jest pierwszy meczu Turnieju Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Jana Domarskiego i Grzegorza Laty.

W akcji zobaczymy blisko setkę czołowych piłkarzy z rocznika 2012 w naszym województwie, reprezentujących swoje podokręgi, jak również kluby.

Do rywalizacji przystąpi pięć drużyn, kadr podokręgów Dębica, Jarosław, Krosno, Rzeszów i Stalowa Wola. To nie pierwsze takie zawody. Podobnych turniejów na Podkarpaciu odbywa się kilka w całym roku i to w różnych kategoriach wiekowych.

Swoją obecność na zawodach potwierdzili patroni całej imprezy, a zarazem legendy reprezentacji Polski Jan Domarski i Grzegorz Lato. Turniej będzie wyjątkowy szczególnie dla tego pierwszego. Za kilka dni mija 50 lat od słynnej bramki na stadionie Wembley w Londynie. Bramki Jana Domarskiego, która otworzyła naszej reprezentacji bramy do mistrzostw świata 1974, w którym biało-czerwoni zajęli 3. miejsce, a Grzegorz Lato został królem strzelców całej imprezy.

Kolejnym patronem turnieju zostały też Lasy Państwowe.

Około godziny 12.00 planowane jest oficjalne przywitanie Panów Domarskiego i Laty z udziałem prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby oraz władz miasta Rzeszowa.

Grafika Łukasz Latusek

Zakończenie turnieju planowane jest na godzinę 14.00.

Niespełna dwie godziny później na murawę wybiegną reprezentacja Polski i Słowacji.

Kadra U-18 prowadzona przez krośnianina Marcina Włodarskiego, to w ostatnim czasie odnosząca najwięcej sukcesów kadra Polski. Zespół nie boi się ofensywnie grać i dzięki temu odnosi efektowne wygrane, jak choćby 5:0 z Anglią, Słowacją czy Belgię. Podczas rozgrywanych w tym roku mistrzostw Europy na Węgrzech Polacy awansowali do półfinału, co dało im brązowy medal tej imprezy.

Ze znakomitej strony w tym turnieju pokazali się m.in. zawodnicy rodem z Podkarpacia: kapitan Krzysztof Kolanko, pomocnik Filip Rejczyk czy napastnicy Mateusz Skoczylas i Szymon Kądziołka.

Z tej czwórki w Rzeszowie zobaczymy tylko tego pierwszego, ale za to zjawią się piłkarze, którzy stadion przy ul. Hetmańskiej 69 znają dość dobrze, to Szymon Łyczko obecny gracz Stali i były zawodnik biało-niebieskich Patryk Mazur.

– Wszyscy zawodnicy, którzy są na zgrupowaniu, są zdrowi i w dobrej dyspozycji. Cieszymy się, że możemy mieć dwa zgrupowania, bo drugie jest w Opolu. Dzięki temu będzie możliwość sprawdzenia obecnej formy większej liczby zawodników i liczę, że po tym wszystkim będziemy mieć ból głowy, kogo z tych zawodników wybrać na mistrzostwa świata – mówi Marcin Włodarski, trener kadry U-18.

Co wiemy o Słowacji?

– Mierzyliśmy się z nimi w drugiej rundzie eliminacji do mistrzostw Europy i wygraliśmy z nimi 5:0. Oni na pewno pałać będą rządzą rewanżu, bo nikt nie lubi przegrywać, a zwłaszcza w takich rozmiarach. Ostatnio grali z Ukrainą, przegrali 2:3. Myślę, że mimo to będzie to wymagający przeciwnik – dodał Włodarski.

Dla jego kadry to już ostatnie sprawdziany przed wyjazdem na listopadowe mistrzostwa świata w Indonezji.

Zapraszamy na mecz ze Słowacją. Początek o godzinie 15.45.

Nadal można kupować bilety na mecz na stronie internetowej, szczegóły: bilety.podkarapckizpn.pl

UWAGA! Sprzedaż biletów odbywa się tylko on-line, nie będzie możliwości kupić biletu w kasie.