Reprezentacja Polski U-18: Marcin Włodarski podał kadrę 37 piłkarzy na m.in. mecz w Rzeszowie

493

Poznaliśmy kadrę 37 piłkarzy, którzy wezmą udział w październikowych zgrupowaniach przygotowującej się do mistrzostw świata reprezentacji Polski U-18 trenera Marcina Włodarskiego.

Kadrę w październiku czekają m.in. trzy mecze towarzyskie: 12 października, godz. 18 w Opolu ze Szwecją, 13 października, godz. 15.45 w Rzeszowie ze Słowacją i 17 października, godz. 15.00 w Brzegu z Czechami.

<<< Bilety na mecz w Rzeszowie >>>

– Bardzo cieszymy się z możliwości rozegrania aż trzech meczów towarzyskich podczas jednej przerwy reprezentacyjnej. Do mistrzostw świata pozostanie wówczas już niespełna miesiąc, a to doskonała okazja do przyjrzenia się szerszej grupie zawodników. Z kolei dla nich samych to szansa, aby swoją postawą dać nam pozytywny ból głowy przed powołaniami na mundial – mówi selekcjoner Marcin Włodarski dla portalu PZPN.pl.

37 piłkarzy zostanie podzielonych na dwie grupy. Pierwsza, składająca się z 17 zawodników, spotka się 9 października w Opolu, gdzie trzy dni później zmierzy się ze Szwedami.

W grupie tej znaleźli się: Nico Adamczyk, Robin Lisewski, Alex Niziołek (wszyscy Borussia Dortmund), Alan Rybak (Jagiellonia Białystok), Kornel Lisman, Patryk Olejnik, Mikołaj Tudruj (wszyscy Lech Poznań), Jan Łabędzki (ŁKS Łódź), Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów), Eryk Grzywacz (VfL Wolfsburg), Adam Pieniądz, Jakub Stępak (obaj Wisła Kraków), Dominik Gregorski, Jeremi Osuch (obaj Zagłębie Lubin), a także Bartłomiej Krysiak (Borussia Moenchengladbach), Patryk Mazur (Juventus Turyn) i Filip Rózga (Cracovia).

Trzej ostatni po spotkaniu ze Szwedami zostaną w Opolu, gdzie będą czekali na drugą grupę zawodników, która dojedzie do nich po meczu ze Słowacją.

W tej drugiej grupie, której zgrupowanie rozpocznie się 10 października w Jarosławiu, znajdą się: Daniel Baran (FC Dallas), Krzysztof Kolanko, Dominik Szala (obaj Górnik Zabrze), Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok), Igor Brzyski, Michał Gurgul, Oskar Tomczyk, Filip Wolski (wszyscy Lech Poznań), Filip Rejczyk (Legia Warszawa), Maksymilian Sznaucner (PAOK Saloniki), Daniel Mikołajewski (Parma Calcio), Adrian Przyborek (Pogoń Szczecin), Piotr Kowalik (Sandecja Nowy Sącz), Szymon Łyczko (Stal Rzeszów), Karol Borys (Śląsk Wrocław), Mike Huras (VfB Stuttgart), Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków), Igor Orlikowski, Marcel Reguła i Michał Matys (wszyscy Zagłębie Lubin).

Oznacza to, że w kadrze jest czterech piłkarzy pochodzących z Podkarpacia. Dwóch graczy Stali Rzeszów Szymon Łyczko i Szymon Kądziołka, a także Filip Rejczyk z Trześni i Krzysztof Kolanko z Krosna.

W kadrze niestety nie ma jednego z liderów ofensywy Mateusza Skoczylasa. Wychowanek Grunwaldu Budziwój i Stali Rzeszów latem przeniósł się do AC Milan.

Zgrupowania w Opolu i Jarosławiu będą elementem przygotowań do mistrzostw świata, na które kadra Marcina Włodarskiego zakwalifikowała się dzięki zajęciu 3. miejsca na tegorocznych mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 10 listopada – 2 grudnia w Indonezji. Biało-Czerwoni trafili do grupy D, w której zmierzą się z Japonią (11 listopada), Senegalem (14 listopada) oraz Argentyną (17 listopada). Wszystkie mecze Polaków rozpoczną się o godzinie 11:00 czasu polskiego. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z sześciu grup oraz cztery ekipy z trzecich miejsc z najlepszym dorobkiem po fazie grupowej.