Mistrzostwa Polski Oldbojów +42: Kadra Podkarpackiego ZPN czwartą drużyną w kraju

433

Reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zajęła 4. Miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Oldbojów +42. Zawody, z udziałem czołowych ekip w kraju, odbyły się w Siedlcach.

Kadra Podkarpackiego ZPN jako jedna z czterech w Polsce wywalczyła sobie awans w eliminacjach makroregionalnych. Do Siedlec zjechały się jednak wszystkie najlepsze zespoły i jak się okazało, zespół z naszego regionu nie sprostał rywalom.

W półfinale nasza reprezentacja uległa 1:4 kadrze Zachodniopomorskiego ZPN, zaś w meczu o 3. Miejsce lepsi od drużyny trenera Grzegorza Sitka okazali się piłkarze z Mazowieckiego ZPN, którzy pokonali naszych 5:1.

Obie bramki dla reprezentacji Podkarpackiego ZPN zdobył Ireneusz Zarzyka.

Mistrzem Polski została drużyna Śląskiego ZPN, która w półfinale wygrała z Mazowszem 3:2, a w finale 7:1 z Zachodniopomorskim ZPN.

Trzeba jednak dodać, że w składzie Ślązaków nie brakowało piłkarzy z ekstraklasową, a także reprezentacyjną przeszłością. W finale, aż 4 gole strzelił Mariusz Muszalik, który rozegrał w ekstraklasie 311 meczów, a dwie 29-krotny reprezentant Polski Ireneusz Jeleń. To nie wszystko, bo bramki strzegł obecny bramkarz Piasta Gliwice Jakub Szmatuła, a w polu grali m.in. Adrian Sikora czy Mariusz Śrutwa i wielu innych. Oprócz wspomniany w innych ekipach zagrali m.in.: Tomasz Jarzębowski, Sergiusz Wiechowski, Dariusz Dźwigała i Ryszard Czerwiec.

Skład Podkarpackiego ZPN: Witold Kwaśny i Norbert Król – Ireneusz Zarzyka, Marek Węgrzyn, Maciej Kuzicki, Robert Szalony, Waldemar Mazurek, Tomasz Abramowicz, Marcin Sikora, Damian Polak, Tomasz Warzocha, Jan Świst, Daniel Niemczyk, Janusz Hynowski, Piotr Lonc, Krzysztof Majda, Szymon Gołda, Grzegorz Wolak. Trener: Grzegorz Sitek. Kierownik drużyny: Andrzej Skowroński.