Marcin Włodarski: Trafiliśmy do bardzo wyrównanej grupy

46

Reprezentacja Polski poznała grupowych rywali na mistrzostwach świata do lat 17, które odbędą się w dniach 10 listopada – 2 grudnia 2023 roku w Indonezji. Zespół biało-czerwonych, który prowadzony jest przez trenera Marcina Włodarskiego został przydzielony do grupy D i zmierzy się w niej z Japonią, Argentyną oraz Senegalem. – Trafiliśmy do bardzo wyrównanej grupy – przyznał na gorąco szkoleniowiec polskiej drużyny na łamach portalu Łączy Nas Piłka.  

– Myślę, że tworzymy najsilniejszą grupę z całej stawki mistrzostw świata. Doskonale wiemy, jaki styl preferuje reprezentacja Argentyny i jak silnym jest przeciwnikiem. O to jednak chodzi na mundialu, żeby mierzyć się z takimi zespołami, o wielkiej jakości. Przed nami ciekawe rywalizacje, bo każdy przeciwnik prezentuje zupełnie inny styl gry. Mieliśmy okazję obserwować Japończyków podczas turnieju w Rumunii w Bukareszcie. To ekipa bardzo poukładana taktycznie. Senegal z kolei jest bardzo silny fizycznie, bo ma zawodników wcześnie dojrzewających. Najważniejsze teraz, aby dobrze wejść w turniej i rozpocząć mundial od zwycięstwa. Taki turniej będzie z pewnością wielkim przeżyciem dla moich zawodników, sztabu szkoleniowego, ale też dla mnie. Już nie mogę doczekać się pierwszego występu – podsumował losowanie trener Marcin Włodarski.

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Marcina Włodarskiego zapewniła sobie udział w mistrzostwach świata w Indonezji dzięki bardzo dobremu występowi na turnieju mistrzostw Europy, który rozgrywany był na Węgrzech na przełomie maja i czerwca. Biało-czerwoni awansowali z grupy z pierwszego miejsca po meczach z Irlandią (5:1), Węgrami (5:3), Walią (0:3). Po wyjściu z grupy polskiej drużynie udało się wyeliminować Serbię (3:2), ale w już w spotkaniu półfinałowym musieli pogodzić się z porażką w konfrontacji z Niemcami (3:5).

Biało-czerwoni znaleźli się w gronie pięciu najlepszych zespołów Starego Kontynentu w kategorii U-17. Z Europy na mistrzostwa świata pojadą także Anglicy, Francuzi, Niemcy i Hiszpanie.

Źródło: laczynaspilka.pl