Ruszyły zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku

16

Trwają już zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku. To największy turniej piłkarski w Polsce, w którym co roku bierze udział kilkanaście tysięcy drużyn z całej Polski.

Zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12 można zgłaszać na stronie www.zpodworkanastadion.pl. Rozgrywki rozpoczną się wiosną przyszłego roku od etapów regionalnych: gminnych i powiatowych, zakończonych finałami wojewódzkimi. Następnie szesnaście najlepszych zespołów (po jednym z każdego województwa) z kategorii U-10 i U-12 chłopców oraz dziewcząt zagra w Warszawie w Finale Ogólnopolskim z Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.

Nagrodą Główną w Turnieju jest spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Od XXIII edycji Turnieju Polski Związek Piłki Nożnej i Tymbark przyznają również nagrody w postaci sprzętu sportowego szesnastu szkołom z największą liczbą zgłoszonych drużyn – po jednej w każdym regionie. Niedawno takie nagrody otrzymała Szkoła Podstawowa w Krasnem, która przypomnijmy wygrała poprzednią edycję w kategorii dziewcząt U12. Z kolei w kategorii U12 chłopców zwyciężyła SMS Stal Rzeszów.

XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbyła się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.