Piłkarka z Podkarpacia w reprezentacji Polski. Tego nie było prawdopodobnie od kilkunastu lat

108
Fot. Konrad Kwolek

Oliwia Domin została powołana do reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów z Grecją i Ukrainą. To pierwsze powołanie dla zawodniczki z naszego regionu od prawdopodobnie kilkunastu lat.

Oliwia ma 19 lat i jest obecnie zawodniczką SMS-u Łódź, pochodzi jednak z Nehrybki na Podkarpaciu i właśnie w miejscowym Jaworze stawiała pierwsze piłkarskie kroki. Szybko jednak trafiła najpierw do Resovii, a następnie po kilku latach do SMS-u Łódź, gdzie jest podstawową zawodniczką.

Już jako zawodniczka Resovii miała kontakt z kadrą U-15 m.in. podczas zgrupowań konsultacyjnych. W kwietniu tego roku mieli okazję zobaczyć ją również kibice na Podkarpaciu, gdyż wraz z reprezentacją U-19 rywalizowała w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy, który był rozgrywany w Stalowej Woli.

Teraz Domin być może dostanie szansę na debiut w pierwszej reprezentacji, co byłoby wielkim wydarzeniem dla podkarpackiej piłki. Poprzednią reprezentantką Polski z Podkarpacia była Katarzyna Barlewicz, powoływana przez trenera Roberta Góralczyka kilkanaście lat temu. Pochodząca z Leska Barlewicz, dziś jest trenerką reprezentacji Polski do lat 19.

Reprezentację Polski kobiet czekają w najbliższym czasie dwa mecze w ramach Ligi Narodów, z Grecją (22.09, Ateny) i Ukrainą (26.09, Gdynia).