Nie tylko w Podkarpackim ZPN chcą nowych nazw niższych lig. Prezesi szykują zmiany w regulaminie i nowość w rozgrywkach młodzieżowych

554
Na zdjęciu: Prezesi Andrzej Padewski, Ryszard Kołtun, Mieczysław Golba i Henryk Kula chcą zmienić coś w amatorskiej piłce. fot. Maciej Grygierczyk/Dziennik Sport

Czterech prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej: Mieczysław Golba (Podkarpacki ZPN), Ryszard Kołtun (Małopolski ZPN), Henryk Kula (Śląski ZPN) i Andrzej Padewski (Dolnośląski) spotkało się w Katowicach, by porozmawiać o wspólnych planach zmian w regionalnych rozgrywkach.

O czym rozmawiano na spotkaniu możemy przeczytać w artykule Macieja Grygierczyka z Dziennika Sport. Cała czwórka jest żywo zainteresowana wprowadzeniu nowych nazw lig regionalnych. Temat ten kilka tygodni temu poruszył Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Zarząd Podkarpackiego ZPN na posiedzeniu lipcowym przyjął uchwałę intencyjną, o zmianie nomenklatury i poddał temat klubom pod dyskusję. Wg uchwały od sezonu 2024/2025 4 liga podkarpacka stałaby się 1 ligą podkarpacką, klasa okręgowa drugą ligą podkarpacką, klasy A i B nazywać się będą odpowiednio 3 i 4 ligą podkarpacką.

Nad podobnymi zmianami myślą też wspomniani prezesi.

– Pierwsza liga podkarpacka, śląska, dolnośląska czy małopolska – to brzmi dumnie. Wtedy można rozmawiać ze sponsorami; jestem przekonany, że ze zdecydowanie większą korzyścią. Kluby pytają, czy wiązać się to będzie ze zmianami, dłuższymi wyjazdami, wyższymi opłatami dla sędziów. Absolutnie nie, a marketingowo będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej – mówi Mieczysław Golba z Podkarpackiego ZPN.

Nie tylko to jednak było tematem spotkania. Prezesi dyskutowali też nad uproszczeniem przepisów w najniższych ligach, oraz inicjatywie współpracy w zakresie rozgrywek orlików U-11 i młodzików U-12.

O szczegółach można przeczytać w artykule Dziennik Sport – TUTAJ.