Kadry Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na zgrupowaniu w Kolbuszowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

180

Od wtorku trwa zgrupowanie kadr U-14 i U-13 Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, które przygotowują się m.in. do rozpoczynających się w połowie września turniejów o Puchar Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny. W zgrupowaniu selekcyjnym bierze udział łącznie 60 młodych piłkarzy z roczników 2010, 2011 i młodszych.

Liczniejszą grupę stanowią piłkarze kadry U-13, której trenerami są Krzysztof Hus, Tomasz Patryn i Dariusz Nowak. Łącznie będzie ich bowiem 36.

– Cała kadra podzielona na trzy grupy. Jedna, to ta która zostanie z nami cały pobyt, a dwie pozostałe wymienią się po dwóch dniach – tłumaczy trener Krzysztof Hus.

Kadra U-13 na zgrupowaniu w Kolbuszowej liczy 24 osoby, które ćwiczą pod okiem trenerów Krzysztofa Depy, Mateusza Majdy i Marcina Skiby. W planach kadra U-13 ma m.in. rozegranie sparingu ze swoimi rówieśnikami z Wisły Kraków, która przebywa na obozie w Woli Chorzelowskiej.

Jak zaznacza trener Depa, nie jest to jeszcze ostateczna kadra na turniej o Puchar im. Kazimierza Górskiego.

– Forma zawodnika w takim wieku jest sinusoidą. Dziś jeden zawodnik jest świetny, ale za miesiąc jego dyspozycja może się wahać. Kadra jest ciągle otwarta dla wszystkich i tylko od tych młodych chłopców zależy, czy zadomowią się w niej na dłużej – mówi Krzysztof Depa, trener kadry U13 Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Od poniedziałku 28 sierpnia na obóz w Kolbuszowej udadzą się kadry U-13 i U-15 dziewcząt.

Wywiad z trenerem Krzysztofem Husem podczas zgrupowania w Kolbuszowej

Wywiad z trenerem Krzysztofem Depą podczas zgrupowania w Kolbuszowej

@podkarpackizpn

Kadra Podkarpackiego ZPN – rocznik 2011 na zgrupowaniu w Kolbuszowej

♬ Get Ready – Steve Aoki Vocal Radio Edit – 2 Unlimited

@podkarpackizpn

Kadra Podkarpackiego ZPN na zgrupowaniu w Kolbuszowej

♬ Let’s Go – M.Hustler