[TRANSMISJA] Ogólnopolska konferencja trenerów i trenerek pracujących w piłce kobiecej

63
FOT. PZPN

Już w najbliższy weekend w auli Politechniki Łódzkiej oraz na obiektach Widzewa w Łodzi odbędzie się ogólnopolska konferencja trenerów i trenerek pracujących w piłce kobiecej, zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na YouTube.

Konferencję w sobotę, 5 sierpnia o godzinie 13:50 otworzy Zbigniew Bartnik, Przewodniczący Komisji Piłkarstwa Kobiecego, a następnie głos zabierze Remigiusz Rzepka, koordynator przygotowania motorycznego w reprezentacji Polski kobiet. Tematyką jego wystąpienia będzie podsumowanie rundy wiosennej i projektu GPS, a następnie główne założenia okresu przygotowawczego.

O 15:45 wystąpią Przemysław Piekielny, drugi trener reprezentacji Polski kobiet do lat 19 oraz Dominik Bogusz, analityk kobiecej kadry U19, którzy przybliżą kwestię planu na mecz na podstawie analizy przeciwnika. Pierwszy dzień konferencji zakończy wykład trenera edukatora Marka Radziszewskiego oraz panel dyskusyjny.

W niedzielę o 9:00 drugi dzień konferencji rozpocznie selekcjonera reprezentacji Polski kobiet Nina Patalon. Potem głos zabiorą dr Anna Głowacka, dr Anna Ussorowska-Krokosz i dr hab. Monika Grygorowicz z grupy badawczo-naukowej PZPN, które pochylą się nad problemem najczęściej pojawiającej się wśród piłkarek kontuzji, czyli zrywaniem więzadeł krzyżowych w kolanie. Następnie będzie można posłuchać dietetyczki kobiecej reprezentacji Polski Sylwii Maksym, która opowie o znaczeniu diety w cyklu menstruacyjnym.

O 11:10 prelegentem będzie Robert Makarewicz, trener kobiecej drużyny Górnika Łęczna, a potem znów mikrofon zabierze Marek Radziszewski.

W godzinach 14:00 – 16:00 odbędzie się natomiast część praktyczna konferencji. Robert Makarewicz i Marek Radziszewski skupią się na fazach przejściowych i ataku szybkim jako głównym aspekcie taktycznym w kobiecej piłce oraz procesie planowania jednostki treningowej.

Pełna agenda konferencji znajduje się w poniższym linku.