Turniej Gry 1×1. Finał wojewódzki na Podkarpaciu 28 września

326
Fot. Ł. Pado

Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił harmonogram finałów wojewódzkich Turnieju Gry 1×1. Na Podkarpaciu odbędzie się on 28 września w Wiązownicy.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej jest jednym z 13 wojewódzkich ZPN-ów, które zdecydowały się wziąć udział w tym nowym projekcie.

Finały wojewódzkie rozpoczną się 11 września turniejem w Olsztynku, gdzie rywalizować będą zawodnicy z Warmińsko-Mazurskiego ZPN, a zakończą zawodami na stadionie Hutnika w Warszawie 6 października.

Finał na Podkarpaciu rozegrany będzie na kameralnym stadionie 3-ligowej drużyny KS-u Wiązownica, gdzie na przełomie czerwca i lipca odbywały się m.in. ogólnopolskie finały turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego, w którym wzięło udział 8 czołowych reprezentacji wojewódzkich ZPN. Ekipa z Podkarpacia zajęła w tych zawodach 4. miejsce.

Finały wojewódzkie Turnieju Gry 1×1 poprzedzone były eliminacjami, najpierw klubowymi, a potem regionalnymi, w których wzięło łącznie udział kilkuset młodych piłkarzy.

Turniej Gry 1×1 to nowy projekt, który organizowany jest przez PZPN wraz z Wojewódzkimi ZPN-ami. Są to zawody dla chłopców i dziewczynek w wieku 8-12 lat. Turniej ma na celu popularyzację piłki nożnej i sportu wśród dzieci.

Najlepsi w finałach wojewódzkich, z roczników 2012 i 2013, zagrają w finale ogólnopolskim. Nagrodami dla zawodniczek i zawodników z tych kategorii wiekowych, oprócz samej gry w turnieju finałowym, będzie możliwość obejrzenia meczu kadry narodowej.

Turniej odbywa się w kategoriach rocznika 2015, 2014, 2013 i 2012.

Harmonogram finałów wojewódzkich Turnieju Gry 1×1