Zmiana na stanowisku trenera kadry U-15 dziewcząt Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

243
fot. Konrad Kwolek

Jakub Kozner będzie nowym trenerem kadry U-15 dziewcząt Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Nowy sztab szkoleniowy zasilą też II trener Natalia Paterek oraz trener asystent Łukasz Porcek i trener analityk Piotr Pomykała.

Jakub Kozner ma 35 lat, ukończył studia na Uniwersytecie Rzeszowskim, na Wydziale Wychowania Fizycznego. Od 2011 roku jest trenerem w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Początkowo pracował z drużynami chłopięcymi, ale od 2017 roku zajmuje się drużynami dziewczęcymi.

W przeszłości był też zawodnikiem grup młodzieżowych w Karpatach Krosno i Zamczysku Odrzykoń, a także kierownikiem drużyny futsalu w PZPN. Oprócz tego jest też sędzią piłkarskim.

Rok temu z drużyną dziewcząt U-12 wywalczył Puchar Tymbarku w finale ogólnopolskim, w tym roku wraz z drużyną dziewcząt U-13 Beniaminka Krosno sięgnął po wicemistrzostwo Polski.

Natalia Paterek ma 25 lat. Jest również absolwentką Wydziału Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. W przeszłości piłkarka Resovii, a od 2018 roku również trenerka.

Prowadziła drużyny U-13, a także drużynę rezerw Resovii oraz była asystentką trenera w Centralnej Lidze Juniorek Młodszych.

Obecnie pracuje w SMS Resovia, jest trenerem grupy certyfikowanej Młodziczek, pierwszym trenerem trampkarek w CLJ U-15. Posiada uprawnienia trenerskie UEFA B.

Łukasz Porcek ma 31 lat. Trenerem jest od 8 lat. Jako trener piłki nożnej pracował w grupach wiekowych od U8 do U18.

To były piłkarz, grał m.in. w 4 lidze w barwach Cosmosu Nowotaniec czy Przełęczy Dukla.

Pracę trenera zaczynał w grupach chłopięcych AP Activ Pro Rymanów. Potem prowadził m.in. Przełęcz Dukla, a od 2019 roku związany jest z Beniaminkiem Krosno. W ubiegłym roku jego drużyny wygrywały m.in. Podkarpacką Ligę Trampkarek, zdobyły wicemistrzostwo Polski w CLJ w kategorii U-15. W zakończonym sezonie 2022/23 utrzymał drużynę Beniaminka Krosno w CLJ.

Piotr Pomykała ma 33 lata. Ukończył Wydział Wych. Fizycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Jest nauczycielem WF w Szkole Podstawowej w Handzlówce, a także trenerem seniorek Stali Łańcut i pracuje z grupami młodzieżowymi w tym klubie. W przeszłości był też trenerem seniorów Las Zalesie i Sitowianka Budy Łańcuckie.

Dotychczasowemu sztabowi kadry Podkarpackiego ZPN dziewcząt, z trenerem Eugeniuszem Sito na czele, serdecznie dziękujemy za włożony trud i pracę. Warto dodać, że pierwszy trener Eugeniusz Sito prowadził kadry dziewcząt U-15 i U-16 Podkarpackiego ZPN od 10 lat. W tym czasie drużyny te trzykrotnie awansowały do mistrzostw Polski, zajmując 5. miejsca w 2016 i 2022 roku oraz 7. miejsce w 2018 roku.