Szymon Dziadosz MVP 4 ligi Podkarpackiej w sezonie 2022/2023

80
Fot. Konrad Kwolek

Napastnik Karpat Krosno i najlepszy strzelec Szymon Dziadosz został uznany za najlepszego piłkarza w sezonie 2022/2023 w 4 lidze Podkarpackiej. Popularny „Fusiu” za swoimi plecami zostawił m.in. drugiego w plebiscycie Konrada Bucia ze SPEC Stali Łańcut oraz trzeciego: Manuela Ponce ze Stali II Rzeszów. Partnerem zabawy jest Hotel Odeon, który zaprosił do siebie najlepszych w stawce.

W głosowaniu ekspertów Dziadosz uzyskał, aż 66 punków, dzięki czemu wygrał głosowanie ze znaczną przewagą.

Szymon Dziadosz ma 21 lat. Piłkarską przygodę zaczynał w „Szóstce” Jasło, ale szybko trafił do Karpat Krosno, gdzie szlifował swój talent. W sezonie 2021/22 próbował swoich sił w ligach centralnych. Zagrał w 1 lidze w barwach Puszczy Niepołomice i w 3 lidze jako gracz Wisłoki Dębica. Przed sezonem 2022/23 wrócił do Krosna i znacząco przyczynił się do bardzo udanego sezonu w wykonaniu „karpaciarzy”, którzy, pomimo że zajęli w tabeli 2. miejsce, po wycofaniu się z awansu Cosmosu Nowotaniec, ostatecznie otrzymali prawo gry w 3 lidze.

W zakończonym niedawno sezonie Dziadosz został również, królem strzelców 4 ligi z 23 trafieniami na koncie. Ciekawostką jest fakt, że drugim w tej stawce z 21 golami był… Konrad Buć.

Jako zwycięzca Dziadosz otrzyma voucher do Hotelu Odeon, który jest oficjalnym partnerem naszego plebiscytu. Hotel Odeon ufundował też voucher dla piłkarzy z 2. i 3. miejsca.

O wyborze najlepszych piłkarzy 4 ligi Podkarpackiej, zadecydowali wytypowani przez redakcję mediów Podkarpackiego ZPN eksperci. Znaleźli się wśród nich wszyscy trenerzy drużyn z czwartoligowej stawki, przedstawiciele PodkarpacieLIVE oraz redakcji sportowej portalu nowiny24.pl, a także kibice. Głosy tych ostatnich zaczerpnęliśmy z głosowania na „11” sezonu przeprowadzonego na naszym fanpage na facebook.com. Trzech zawodników z największą ilością oddanych reakcji, otrzymało głosy do plebiscytu ekspertów.