Kadra U-14 Podkarpackiego ZPN krok od medalu. Zadecydowały karne

114

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zwyciężył w turnieju o Puchar im. Kazimierza Deyny i tym samym został mistrzem Polski do lat 14. O włos od podium znalazł się Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Drużyna Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wskoczyła do meczu o brąz po tym, jak za notowała w fazie grupowej trzy remisy i zajęła 2. miejsce w swojej grupie.

W meczu o 3. miejsce drużyna trenera Dariusza Liany zagrała z dobrze znanym, choćby z meczów eliminacyjnych, zespołem Śląskiego ZPN-u. Nasi piłkarze nie mieli najlepszego początku tego meczu. Już w 5. minucie meczu Bartłomiej Miąsko dał prowadzenie ekipie ze Śląska, a gdy w 63. minucie podwyższył Marcel Płocica, zdawało się, że jest po wszystkim.

Chwilę po golu na 0:2 na boisko wszedł jednak Marcin Modras, który kolejno w 76. i 77. minucie pokonał bramkarza gospodarzy (turniej organizował Śląski ZPN – przyp. red.). Mecz, w regulaminowych 90. minutach zakończył się remisem. Zwycięzcy też nie wyłoniła dogrywka.

O wszystkim zdecydowały karne. Niestety po sześciu seriach lepsi okazali się gracze Śląskiego ZPN.

1. miejsce w turnieju o Puchar im. Kazimierza Deyny wywalczył Dolnośląski ZPN, który w finale pokonał Wielkopolski ZPN 1:0.

Skład Podkarpackiego ZPN w meczu ze Śląskim ZPN: Chrapusta – Szady (67. Tarkowski), Cecuła (18. Buba, 41. Małek), Żółtek, Nowak (41. Kawęcki) – Dolata (38. Sieczkowski), Tomczuk, Kobosz, Okólski, Warzybok – Kubal (65. Modras) – w kadrze był też Ścilanga. Trener Dariusz Liana, II trener Maciej Seroka, trener Analityk Marcin Skiba, trener bramkarzy Piotr Hajduk, fizjoterapeuta Daria Krzemińska, kierownik dr. Janusz Szczupak.