Cosmos Nowotaniec zrezygnował z gry w 3 lidze. Awans dla Karpat Krosno

1661
fot. Konrad Kwolek

Cosmos Nowotaniec nie zagra w 3 lidze w sezonie 2023/24, choć to właśnie ten zespół wywalczył mistrzostwo 4 ligi podkarpackiej i uzyskał prawo awansu. Klub z Nowotańca przesłał dziś oficjalne pismo, w którym rezygnuje z udziału w rozgrywkach 3 ligi, grupy 4. Zatem awans otrzymają Karpaty Krosno.

W oficjalnym piśmie LKS Cosmos Nowotaniec przesłanym do Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy:

„Ludowy Klub Sportowy „Cosmos” Nowotaniec oświadcza, iż pomimo spełnienia wszystkich warunków licencyjnych na grę w grupie IV III ligi ogólnopolskiej, rezygnuje z udziału w tych rozgrywkach i decyduje się na ponowną grę w 4 lidze podkarpackiej. Decyzję swą motywujemy niemożnością rozgrywania meczów w roli gospodarza na stadionie w Nowotańcu.

Zarząd Klubu podjął jednogłośnie decyzję, że na tym poziomie rozgrywkowym najważniejsi są kibice i gra dla nich, z tego powodu rezygnuje z awansu do III ligi. Klub w najbliższym czasie podejmie szereg prac modernizacyjnych mających na celu dopuszczenie klubu do rozgrywek III ligi w razie awansu w przyszłości.”

Takie stanowisko klubu z Nowotańca oznacza, że zgodnie z regulaminem prawo awansu uzyskuje wicemistrz 4 ligi podkarpackiej, którym zostały Karpaty Krosno.

Klub z Krosna w pierwszej kolejności musi jednak spełnić wszystkie warunki licencyjne. Wszystkie dokumenty Karpaty w sprawie licencji Karpaty złożyły już wcześnie i czekają na potwierdzenie.