Czas na mecze o medale turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego! Zapraszamy do Wólki Pełkińskiej i Wiązownicy

407
fot. Konrad Kwolek

Przed nami dwa ostatnie mecze turnieju finałowego o Puchar im. Kazimierza Górskiego, czyli mistrzostw Polski U-13. O brąz zagrają Podkarpacki ZPN i Mazowiecki ZPN, zaś o złoto Wielkopolski ZPN i Łódzki ZPN. 

W grze pozostały już tylko cztery najlepsze drużyny w kraju. Z dumą możemy stwierdzić, że w tym gronie znalazła się kadra Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Husa zajął drugie miejsce w grupie A i zagra o 3. miejsce z Mazowieckim ZPN-em. Ten mecz odbędzie się na stadionie Wólczanki Wólka Pełkińska, a jego początek zaplanowany jest na godzinę 9.30.

Drużyna z Podkarpacia rozpoczęła ten turniej od porażki 1:3 z Łódzkim ZPN. Mimo prowadzenia 1:0 nasz zespół nie utrzymał prowadzenia, a po przerwie dał sobie strzelić trzy gole.

Chłopcy wyciągnęli wnioski i w dwóch kolejnych meczach wysoko pokonali Zachodniopomorski ZPN i Pomorski ZPN.

– Myślę, że gdybyśmy ten pierwszy mecz zagrali, tak jak dwa kolejne, to moglibyśmy się w tym finale znaleźć, ale taka jest piłka. Ktoś musi przegrać, żeby inny mógł wygrać. Cieszymy się, że jesteśmy w strefie medalowej i wszystko jest w naszych rękach, żeby na tym przysłowiowym pudle stanąć – powiedział po ostatnim meczu fazy grupowej Tomasz Patryn, II trener kadry Podkarpackiego ZPN.

Drużyna gospodarzy, to obok zespołu Wielkopolskiego ZPN drużyna, która dotychczas strzeliła najwięcej bramek w turnieju, bo 10. Bramki dla Podkarpacia zdobywali do tej pory: Damian Albrycht trzy, Allan Mendryk, Marcel Bonat, Szymon Wal, Oskar Żebrakowski, Ksawery Lizak, Fabian Barnaś i Kevin Blezień.

Jedyną drużyną, która w fazie grupowej wygrała wszystkie mecze jest Łódzki ZPN, ale zarówno w finale, jak i meczu o 3. miejsce trudno jednoznacznie wskazać faworyta.

Wszystko rozstrzygnie się już w sobotę. Jako pierwsi wyjdą na boisko piłkarze grający o 3. miejsce. Spotkanie Podkarpackiego ZPN z Mazowieckim ZPN zaplanowane jest na godzinę 9.30 w Wólce Pełkińskiej. Finał odbędzie się o godzinie 12.00 w Wiązownicy, a zagrają w nim Wielkopolski ZPN z Łódzkim ZPN.

Serdecznie zapraszamy na oba te stadiony, wstęp na mecze jest bezpłatny.

Oba spotkania będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz na stronie internetowej www.podkarpackizpn.pl.

WYNIKI FAZY GRUPOWEJ TUTAJ

ZDJĘCIA Z TURNIEJU NA NASZYM FANPAGE NA FACEBOOK.COM