Turniej o Puchar im. K. Górskiego: Mazowiecki i Łódzki ZPN liderami po pierwszym dniu

993

Zakończył się pierwszy dzień zmagań w turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Zawody w Wiązownicy otworzył oficjalnie prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN Mieczysław Golba.

W pierwszych meczach turnieju nie było podziału punktów. Pewne zwycięstwa odniosły drużyny Wielkopolskiego ZPN i Mazowieckiego ZPN, które wysoko pokonały kolejno Kujawsko-Pomorski ZPN i Opolski ZPN.

Więcej emocji było w dwóch meczach grupy A. Podkarpacie rozpoczęło spotkanie od prowadzenia 1:0 po golu w 1. minucie Damian Albrychta, ale w drugiej połowie losy meczu odwróciła drużyna z województwa łódzkiego.

Grad goli padł na stadionie Huraganu Gniewczyna, gdzie Zachodniopomorski ZPN pokonał Pomorski ZPN 4:3.

We wtorek kolejne mecze fazy grupowej.

WYNIKI – Dzień I

Grupa A:

Podkarpacki ZPN – Łódzki ZPN 1:3

Bramki: Damian Albrycht 1 – Bartosz Opalczyk 49, Filip Cyboroń 71-samob., Marcel Tomasik 76.

Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 3:4

Bramki: Adam Łukasiewicz 8, Paweł Przybyszewski 24, Oliwier Łaskarzewski 60 – Michał Kielsznia 40+3, 41, 44, Mateusz Andrzejkowicz 72.

1. Łódzki ZPN133:1
2. Zach.-Pomorski ZPN134:3
3. Pomorski ZPN103:4
4. Podkarpacki ZPN101:3

Pozostałe mecze:

27 czerwca (wtorek)

9:30 Podkarpacki ZPN – Zachodniopomorski ZPN, stadion KS Wiązownica

12:00 Pomorski ZPN – Łódzki ZPN, stadion Huragan Gniewczyna

29 czerwca (czwartek)

10:00 Podkarpacki ZPN – Pomorski ZPN, stadion KS Wiązownica

10:00 Łódzki ZPN – Zachodniopomorski ZPN, stadion Huragan Gniewczyna

Grupa B:

Kujawsko-Pomorski ZPN – Wielkopolski ZPN 0:3

Bramki: Marcel Mrowiński 8, Gracjan Wyrozumialski 66, Antoni Grzybek 78.

Mazowiecki ZPN – Opolski ZPN 5:1

Bramki: Franciszek Stępniewski 33, Igor Brzeziński 45, Kacper Wiśniewski 56, Tymon Płoszka 77-karny, Oliwier Altewegier 80+1 – Krzysztof Zieliński 39.

1. Mazowiecki ZPN135:1
2. Wielkopolski ZPN133:0
3. Kuj.-Pomorski ZPN100:3
4. Opolski ZPN101:5

Pozostałe mecze

27 czerwca (wtorek)

9:30 Wielkopolski ZPN – Opolski ZPN, stadion Juvenia w Przemyślu

12:00 Kujawsko-Pomorski ZPN – Mazowiecki ZPN
stadion Polonii Przemyśl

29 czerwca (czwartek)

10:00 Mazowiecki ZPN – Wielkopolski ZPN, stadion Juvenia w Przemyślu

10:00 Opolski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN, stadion Polonii Przemyśl