Dziewczynki z Beniaminka Krosno wicemistrzyniami Polski Młodziczek U-13

52
fot. Beniaminek Krosno

Drużyna Beniaminka Krosno sięgnęła po wicemistrzostwo Polski Młodziczek U-13. To kolejny duży sukces drużyny prowadzonej przez trenera Jakuba Koznera.

Drużyna Beniaminka Krosno w rozgrywkach regionalnych jesienią pokonała minimalnie Resovię, a następnie awansowała do najlepszej ósemki w kraju, która spotkała się na turnieju finałowym w Jarocinie.

Fazę grupową krośnianki rozpoczęły od wygranej 2:0 po golach Wiktorii Gorzynik, później zremisowały kolejno z UKKS Katowice 1:1 (gol Aleksandry Cichy) oraz Tęczą Bydgoszcz 0:0 i zajęły 1. miejsce w swojej grupie.

W półfinale Beniaminek pokonał Diamonds Warszawa po golach Amelii Polak i Kingi Mamroł, zaś w finale zespół trenera Koznera ponownie spotkał się z UKKS-em Katowice.

W fazie grupowej padł remis, choć to Beniaminek był bliższy wygranej. Niestety w starciu decydującym o złotym medalu górą była ekipa ze stolicy Górnego Śląska.

– Pierwsza połowa należała do rywalek, w drugiej to my przeważaliśmy, ale niestety nie udało się odrobić strat. Szkoda, bo w meczu w grupach, byliśmy lepsi. Przed turniejem pewnie drugie miejsce wzięlibyśmy w ciemno, ale teraz mamy niedosyt. Katowice zrewanżowały nam się za finał Tymbarku sprzed roku, wtedy to myśmy je pokonali 1:0. Cieszę się, że udało nam się stworzyć mocną drużynę, z którą od jakiegoś czasu praktycznie nie schodzimy z podium na różnych turniejach – uśmiecha się trener Jakub Kozner.

Niemal dokładnie rok temu obaj finaliście mistrzostw Polski U-13 spotkali się w finale turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, który ostatecznie pojechał do Krosna.

– Osiem z dziesięciu zawodniczek z tamtego zespołu sprzed roku było z nami w Jarocinie – mówi Kozner.

Fot. Beniaminek Krosno