Stal Stalowa Wola z awansem do 2 ligi. Cosmos Nowotaniec mistrzem 4 ligi podkarpackiej

74
fot. Radosław Kuśmierz

Pomimo spadku Siarki Tarnobrzeg z 2 ligi, województwo podkarpackie nadal będzie mieć swoją drużynę na tym poziomie. Po zwycięstwie 7:0 nad Wisłą Sandomierz mistrzostwo 3 ligi, grupy 4 na kolejkę przed końcem sezonu zapewniła sobie Stal Stalowa Wola. Tego samego dnia mistrzostwo 4 ligi podkarpackiej przypieczętował Cosmos Nowotaniec.

To był bardzo udany tydzień dla popularnej „Stalówki”. Podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego w środę wywalczyli Wojewódzki Puchar Polski, pokonując w finale Sokół Sieniawa 3:0, a w sobotę świętowali na swoim stadionie awans do 2 ligi.

Stal, aby nie oglądać się za siebie, musiała w sobotę wygrać z Wisłą Sandomierz. Piłkarze nie trzymali zbyt długo swoich kibiców w niepewności i już po kwadransie prowadzili 3:0, a po 90. minutach było, aż 7:0. To wystarczyło, żeby na kolejkę przed końcem sezonu zapewnić sobie 1. miejsce w grupie 4.

Nieco ponad dwie godziny wcześniej poznaliśmy mistrza 4 ligi podkarpackiej. 1. miejsce i prawo gry w 3 lidze wywalczył Cosmos Nowotaniec, który również na tydzień przed końcem sezonu zapewnił sobie dostateczną przewagę nad najgroźniejszym konkurentem Karpatami Krosno.

Cosmos awans przypieczętował wyjazdową wygraną w Sędziszowie Małopolskim z tamtejszą Lechią 3:0.

Na kolejkę przed końcem sezonu ekipa z Nowotańca ma trzy punkty przewagi nad Karpatami i dodatkowo lepszy bilans bezpośredni spotkań.

W weekend poznaliśmy też dwóch kolejnych beniaminków 4 ligi podkarpackiej: awans zapewniły sobie drużyny Sokoła Kamień i rezerw Resovii. Dla obu tych ekip to powrót do ligi wojewódzkiej. Wcześniej awans do 4 ligi zapewniły sobie ekipy Pogoni-Sokoła Lubaczów i Błękitnych Ropczyce. Pozostaje kwestia awansu z klasy O Krosno, gdzie nadal w grze są drużyny Ekoballu Sanok i Startu Rymanów.